Newt Gingrich senior advisorem w Dentons

Newt Gingrich, były amerykański przewodniczący Izby Reprezentantów, kandydat na prezydenta USA ikomentator polityczny, dołącza do kancelarii Dentons w Waszyngtonie jako senior advisor.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Newt Gingrich senior advisorem w Dentons

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

27 maj 2015 13:43


Gingrich będzie doradzać w kwestiach związanych z polityką społeczną i regulacjami prawnymi.

Decyzja Newt Gingrich o dołączeniu do Dentons była następstwem dwóch ważnych zapowiedzi firmy o jej ekspansji – czyli planowanego połączenia z amerykańską kancelarią McKenna Long & Aldridge oraz z chińską firmą prawniczą 大成.

- W obliczu rosnącej konsolidacji globalnego środowiska biznesowego, nasi klienci potrzebują ekspertyzy przywódców, którzy posiadają wiedzę, jak poruszać się po trudnym obszarze na styku biznesu, prawa i polityki - powiedział Joe Andrew, Global Chairman Dentons.

Jak dodaje Newt jest znany jako innowator, człowiek podejmujący wyzwania i lider, angażuje się w sprawy klienckie, podpowiada cele biznesowe klientom, a to doskonale wpisuje się w podejście Dentons dotyczące zapewnienia klientom wiedzy i jakości bez względu na miejsce prowadzonej przez nich działalności.

- Bezkonkurencyjny zasięg działalności Dentons w połączeniu z niedawno ogłoszoną ekspansją w USA jest prawdziwą siłą napędową - powiedział Gingrich. - Firma jest zobowiązana do unikalnych działań, odchodzenia od tradycyjnych rozwiązań na rzecz innowacyjnych działań z naciskiem na poznanie i zrozumienie społeczności na całym świecie, co powinno przełożyć się na korzyści dla klientów. Jestem zadowolony i nie mogę się doczekać momentu, w którym będę częścią zespołu, obok wybitnych byłych polityków i liderów opinii - dodał.

Newt Gingrich został po raz pierwszy wybrany do Kongresu USA w 1978 roku, gdzie przez dwadzieścia lat reprezentował szósty okręg (dystrykt) stanu Georgia. W 1995 roku został mianowany marszałkiem Izby Reprezentantów USA, w której służył do 1999 roku.

Podczas swojej kadencji w Izbie Reprezentantów, Gingrich działał na rzecz przeprowadzenia reformy opieki społecznej, pracował nad uchwaleniem pierwszego zbalansowanego budżetu federalnego i doprowadził do obniżenia podatków dla klasy średniej (po raz pierwszy od 16 lat). Ponadto wspierał aktywnie działania na rzecz przywrócenia finansowania dla Kongresu, aby wzmocnić zdolności obronne i wywiadowcze. Od maja 2011 do maja 2012 Gingrich był kandydatem Republikańskiej Partii na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jest autorem dwudziestu sześciu książek, w tym 14 powieści oraz książkowych bestsellerów New York Times’a w kategorii literatura faktu.

Jest uznawany za lidera myśli w wielu branżach i sektorach, takich jak opieka zdrowotna, nauki przyrodnicze, bezpieczeństwo narodowe, obronność i służbę wywiadowcza, handel międzynarodowy i energetyka. Ponadto był cenionym komentatorem podczas wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.