NASK: Michał Chrzanowski nie będzie już szefem

Michał Chrzanowski, od siedmiu lat szef Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), zrezygnował z pełnionej funkcji. Powody rezygnacji nie są znane.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

NASK: Michał Chrzanowski nie będzie już szefem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

31 mar 2016 12:28


Urodzony w 1970 r. Michał Chrzanowski jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, odbył też staż w Laboratorium Fazy Centrum Badań Nuklearnych w Strasburgu. Ekspert w dziedzinie teleinformatyki, bezpieczeństwa sieci i społecznych aspektów funkcjonowania Internetu. Pracował dla wielu firm z sektora telekomunikacji i teleinformatyki, a także instytucji finansowych oraz firm doradczych i konsultingowych świadczących usługi w obszarze ICT. Zdobył duże doświadczenie, pracując na rzecz sektora administracji publicznej, gdzie prowadził i nadzorował wiele przedsięwzięć związanych z bezpieczeństwem danych i ochroną informacji niejawnych. W przeszłości pracował w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Dyrektorem NASK został w 2009 roku, a w listopadzie 2014 r. rozpoczął urzędowanie w ramach drugiej kadencji, która miała się skończyć w roku 2019.

NASK to instytucja, która na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku działała na rzecz podłączenie Polski do sieci Internet. Nadzoruje nadzorujący rynek domen internetowych w Polsce (.pl). W strukturze NASK-u działa zespół CERT Polska złożony ze światowej klasy specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Niedawno CERT współpracując z innymi instytucjami i ekspertami największych światowych firm IT unieszkodliwiła groźny botnet. NASK działa jako jednostka badawczo-rozwojowa. Ma status instytutu badawczego i podlega Ministerstwu Cyfryzacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.