Nadinsp. Jarosław Szymczyk nowym szefem śląskiej policji

0 0

Nadinspektor Jarosław Szymczyk został nowym szefem śląskiej policji. Oświadczył, że najważniejszym kryterium oceny pracy policji jest dla niego opinia mieszkańców.

Szymczyk zastąpił na stanowisku nadinspektora Krzysztofa Jarosza, który dowodził śląskim garnizonem od maja 2013 r. i przed kilkoma tygodniami złożył raport o odejście ze służby. W piątek (20 lutego) w komendzie wojewódzkiej w Katowicach odbyła się uroczystość pożegnania Jarosza i wprowadzenia Szymczyka.

Szymczyk, który służbę w policji zaczynał w Gliwicach, powiedział dziennikarzom, że zawsze marzył o kierowaniu śląskim garnizonem. "To spełnienie marzeń. Tutaj rozpoczynałem swoją przygodę z policyjnym mundurem, tutaj spędziłem najwięcej lat swojego życia zawodowego. Zawsze uważałem, że tu pracują świetni ludzie" - oświadczył.

Pytany o planowane zmiany, odpowiedział, że nie jest rewolucjonistą i uważa, że należy działać płynnie, w miarę jak zmienia się otaczająca rzeczywistość. Na początek chce przyjrzeć się działaniu śląskiego garnizonu i dopiero po wnikliwej analizie podejmować decyzje. Podkreślił, że jest daleki od tego, by "zmieniać tylko po to, żeby zmieniać".

W ocenie komendanta priorytety policji są niezmienne i dobrze skonstruowane. "Polska policja idzie w dobrym kierunku, skoro mamy tak dobre oceny społeczne od mieszkańców. Dla mnie osobiście jest to najważniejsze kryterium oceny pracy policji" - podkreślił.

Jarosław Szymczyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Uniwersytetu Wrocławskiego. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 w Gliwicach. Od 2006 do 2007 r. był szefem tamtejszej komendy miejskiej. Później był podkarpackim komendantem wojewódzkim, a od 2008 do 2012 r. był wiceszefem śląskiej policji. Do czasu objęcia śląskiego garnizonu był szefem świętokrzyskiej policji.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.