Monika Nachyła na czele zarządu Banku BGŻ

Rada nadzorcza Banku BGŻ podjęła decyzję o powierzeniu Monice Nachyła stanowiska prezesa zarządu Banku BGŻ. 1 kwietnia 2013 roku zastąpi ona Jacka Bartkiewicza, który podjął decyzję o rezygnacji z pełnionej funkcji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Monika Nachyła na czele zarządu Banku BGŻ

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 mar 2013 10:33


Nominacja Rady Nadzorczej wymaga akceptacji Komisji Nadzoru Finansowego. Do momentu jej uzyskania, Monika Nachyła będzie pełniła obowiązki prezesa Zarządu Banku BGŻ.

Nowa prezes jest związana z Bankiem BGŻ od lipca 2011 roku, jako jeden z dwóch niezależnych członków Rady Nadzorczej. Dodatkowo zasiadała też w Komisji ds. Audytu Wewnętrznego banku. Podczas posiedzenia rady nadzorczej nowo powołana prezes złożyła swoją rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji.

- Doświadczenie zawodowe Moniki Nachyła zdobyte zarówno w sektorze finansowym podczas pracy dla funduszy typu Private Equity, jak i w trakcie zarządzania operacyjnego oraz pracy audytora, będzie kluczowe na stanowisku prezesa. Jestem przekonany że zdobywane przez 20 lat umiejętności okażą się bardzo przydatne w pełnieniu przez nią nowej roli - powiedział Alexander Pruijs, przewodniczący rady nadzorczej banku.

Monika Nachyła urodziła się w 1968 roku. W 1991 roku uzyskała tytuł magistra ekonomii na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jej specjalizacją były finanse międzynarodowe i ubezpieczenia. Dodatkowo, w 2007 roku, ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychologii społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.