Monika Cupiał-Zgryzek prezesem Tele-Foniki

27 października 2015 r. Bogusław Cupiał przekazał zarządzanie spółką Tele-Fonika Kable córce, Monice Cupiał-Zgryzek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Monika Cupiał-Zgryzek prezesem Tele-Foniki

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/JP

30 lis 2015 10:25


Nowa prezes ukończyła studia magisterskie w zakresie zarządzania strategicznego na wydziale przedsiębiorczości i zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu. Studiowała też na studiach podyplomowych na kierunku audyt wewnętrzny na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

Od 2002 roku jest związana zawodowo z Tele-Foniką Kable. Pracę zaczynała od stanowiska specjalisty ds. organizacji i zarządzania. Od lipca 2002 roku, pełniła funkcję asystenta prezesa, a w marcu 2004 roku została powołana na stanowisko zastępcy dyrektora działu audytu wewnętrznego.

W latach 2008-2012 roku pełniła funkcję dyrektora ds. organizacji i administracji, a 1 grudnia 2012 roku została powołana na stanowisko wiceprezesa zarządzającego w tym obszarze.

We wrześniu 2015 roku została wybrana na wiceprezydenta europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego największych europejskich producentów kabli i przewodów „Europacable”.

Pierwsze przymiarki do zmiany miały miejsce dwa lata temu, jednak właściciel firmy i klubu Wisła Kraków nie zdecydował się jeszcze na zmiany. Znany z rządów twardej ręki, teraz uznał, że czas na zmianę pokoleniową, przy czym wszystko zostaje w rodzinie. 

Monika Cupiał-Zgryzek stylu zarządzania ojca zapewne nie zmieni. Uważa się, że jest nawet bardziej stanowcza. Rządy obejmuje w czasie turbulencji w firmie, która mocno ucierpiała w czasie światowego kryzysu.

Spółka dochodzi do porozumienia z bankami, pozyskała niedawno finansowanie z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, ale warunkiem porozumienia z bankami jest pozbycie się akcji Wisły Kraków, którą biznesmen swego czasu wprowadził na krajowe szczyty ligowe. Dla nowej prezes ten warunek może być na rękę - uważa, że spółka nie powinna angażować się w prowadzenie tego klubu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.