Mirosław Pawłowski, prezes PKP, został członkiem komitetu CER

0 0

Prezes zarządu PKP Mirosław Pawłowski został członkiem komitetu zarządzającego Wspólnotą Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER) - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe PKP.

Mirosław Pawłowski, prezes PKP, został członkiem komitetu CER
fot.pkpsa.pl

"Podczas dzisiejszego posiedzenia 19 Zgromadzenia Ogólnego Wspólnoty Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER) Prezes Zarządu PKP S.A. Mirosław Pawłowski został oficjalnie wybrany na członka komitetu zarządzającego tej organizacji" - napisano w komunikacie nadesłanym przez Polskie Koleje Państwowe.

Cytowany w komunikacie Pawłowski podkreślił, że jest to dla niego duże wyróżnienie. Zwrócił uwagę, że "zarówno Grupa PKP, jak i inne koleje europejskie, stoją teraz przed szeregiem wyzwań związanych z implementacją regulacji zawartych w IV Pakiecie Kolejowym, nową perspektywą finansową czy wdrażaniem systemu ERTMS (Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym - PAP)".

"Głęboko wierzę, że nasze prace, w których strona polska od lat aktywnie uczestniczy, istotnie przyczynią się do zwiększania konkurencyjności europejskiego transportu kolejowego" - dodał.

Wspólnota Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury (CER) to instytucja zrzeszająca ponad 70 przedsiębiorstw kolejowych i infrastruktury z Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii, Mołdawii oraz krajów kandydujących do UE (Macedonii, Montenegro, Serbii, Turcji), a także krajów Bałkanów Zachodnich.

Członkami organizacji ze strony polskiej są m.in. Polskie Koleje Państwowe S.A. Rolą CER jest reprezentowanie interesów swoich członków w UE, w szczególności w celu wsparcia biznesu i poprawie regulacji dla europejskich operatorów kolejowych i przedsiębiorstw infrastruktury kolejowej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.