Mirella Panek-Owsiańska w zarządzie CSR Europe

0 0
Mirella Panek-Owsiańska w zarządzie CSR Europe
Mirella Panek-Owsiańska w zarządzie CSR Europe. (fot. mat.pras.)

W nowej kadencji zarządu CSR Europe znalazła się reprezentantka Polski. Funkcję członka zarządu objęła Mirella Panek-Owsiańska, szefowa Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Skład zarządu CSR Europe - wiodącej europejskiej sieci biznesu działającej na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, bardzo blisko współpracującej z Unią Europejską - na lata 2016-2019 został zatwierdzony we wtorek (15 marca) podczas walnego zebrania firm i organizacji członkowskich w Brukseli.

 

Już po raz drugi w historii w gronie członkiń i członków zarządu zasiądzie przedstawicielka z Polski, reprezentująca Forum Odpowiedzialnego Biznesu - największą i najdłużej działającą organizację pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. Forum to także organizacja partnerska CSR Europe.

Zarząd CSR Europe reprezentuje kilkadziesiąt firm i organizacji partnerskich z całej Europy. Wyznacza strategię rozwoju organizacji, odpowiada za współpracę z najważniejszymi instytucjami Unii Europejskiej w zakresie promocji i upowszechniania społecznej odpowiedzialności biznesu. Podejmuje także działania na rzecz CSR w innych częściach świata.

- Europa stoi przed wieloma wyzwaniami społecznymi i środowiskowymi. Bezrobocie wśród młodych, zanieczyszczenie środowiska, prawa człowieka związane z napływem uchodźców to tematy, które dotyczą także biznesu i musimy poszukać wspólnych rozwiązań i pomysłów. Bardzo się cieszę jednocześnie, że osiągnięcia mojej organizacji, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, którą wciąż będę kierować, zostały doceniane w Europie. Postaram się dobrze wykorzystać 15 lat polskich doświadczeń w rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu - mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Mirella Panek-Owsiańska, nowa członkini 15-osobowego zarządu CSR Europe od ponad dziesięciu lat kieruje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jest absolwentką nauk politycznych, szkoły liderów oraz programów International Visitors Departamentu Stanu USA poświęconych demokracji, prawom człowieka i CSR. Autorka artykułów i komentarzy prasowych, członkini jury konkursu Raporty Społeczne oraz innych konkursów poświęconych społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi zajęcia dla studentów na podyplomowych studiach z zakresu CSR i PR.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.