Mirella Panek-Owsiańska w zarządzie CSR Europe

W nowej kadencji zarządu CSR Europe znalazła się reprezentantka Polski. Funkcję członka zarządu objęła Mirella Panek-Owsiańska, szefowa Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mirella Panek-Owsiańska w zarządzie CSR Europe

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

16 mar 2016 13:19


Skład zarządu CSR Europe - wiodącej europejskiej sieci biznesu działającej na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu, bardzo blisko współpracującej z Unią Europejską - na lata 2016-2019 został zatwierdzony we wtorek (15 marca) podczas walnego zebrania firm i organizacji członkowskich w Brukseli.

 

Już po raz drugi w historii w gronie członkiń i członków zarządu zasiądzie przedstawicielka z Polski, reprezentująca Forum Odpowiedzialnego Biznesu - największą i najdłużej działającą organizację pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. Forum to także organizacja partnerska CSR Europe.

Zarząd CSR Europe reprezentuje kilkadziesiąt firm i organizacji partnerskich z całej Europy. Wyznacza strategię rozwoju organizacji, odpowiada za współpracę z najważniejszymi instytucjami Unii Europejskiej w zakresie promocji i upowszechniania społecznej odpowiedzialności biznesu. Podejmuje także działania na rzecz CSR w innych częściach świata.

- Europa stoi przed wieloma wyzwaniami społecznymi i środowiskowymi. Bezrobocie wśród młodych, zanieczyszczenie środowiska, prawa człowieka związane z napływem uchodźców to tematy, które dotyczą także biznesu i musimy poszukać wspólnych rozwiązań i pomysłów. Bardzo się cieszę jednocześnie, że osiągnięcia mojej organizacji, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, którą wciąż będę kierować, zostały doceniane w Europie. Postaram się dobrze wykorzystać 15 lat polskich doświadczeń w rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu - mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Mirella Panek-Owsiańska, nowa członkini 15-osobowego zarządu CSR Europe od ponad dziesięciu lat kieruje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jest absolwentką nauk politycznych, szkoły liderów oraz programów International Visitors Departamentu Stanu USA poświęconych demokracji, prawom człowieka i CSR. Autorka artykułów i komentarzy prasowych, członkini jury konkursu Raporty Społeczne oraz innych konkursów poświęconych społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi zajęcia dla studentów na podyplomowych studiach z zakresu CSR i PR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.