Michał Rogatko członkiem zarządu Kopeksu

Rada Nadzorcza powołała 25 listopada Michała Rogatko na stanowisko członka zarządu firmy Kopex. Tym samym Rada Nadzorcza zwiększyła skład zarządu z czterech do pięciu osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Michał Rogatko członkiem zarządu Kopeksu

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

25 lis 2015 15:45


Wśród zadań Michała Rogatko znajdą się między innymi przeprowadzenie wewnątrz grupy procesów restrukturyzacyjnych mających na celu dywersyfikację oferty grupy Kopex, finalizacja prowadzonych programów restrukturyzacji kapitałowej oraz opracowanie planów restrukturyzacyjnych na kolejne lata.

- Sytuacja na rynku węgla oraz zmiany zachodzące w polskim górnictwie wymagają zmian również w takich spółkach jak Kopex - mówi przewodniczący rady nadzorczej Kopex Krzysztof Jędrzejewski. - Pan Michał Rogatko od 2010 roku zasiadał w radzie nadzorczej Kopeksu, dobrze zna wyzwania stojące przed spółką. Jest przy tym specjalistą w zakresie zarządzania strategicznego.

Michał Rogatko jest absolwentem wydziału handlu zagranicznego SGPiS (obecnie Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie) oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. 

Ukończył kursy podyplomowe m.in. w Churchill College w Cambridge i Stockholm School of Economics. Pracował lub doradzał w takich firmach, jak Leroy-Merlin, Oriflame, Zepter International, Kross, Emax, ComputerLand i Sygnity.

Od 2010 do 2015 roku był członkiem rady nadzorczej Kopex, a od 27 stycznia do 27 czerwca 2012 roku pełnił funkcję jej przewodniczącego. 

Zasiada w radach nadzorczych spółek należących do grupy kapitałowej Kopex - FMiU Tagor, Elgór + Hansen, HS Lubań i Dozut-Tagor.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.