wnp.pl

Michał Krupiński prezesem PZU

0 0
Michał Krupiński prezesem PZU
(Fot. PTWP)

Zarząd PZU poinformował o powołaniu 19 stycznia 2016 r. nowego zarządu spółki. Funkcję prezesa rada nadzorcza ubezpieczyciela powierzyła Michałowi Krupińskiemu.

Jak czytamy w komunikacie spółki, w zarządzie obok Michała Krupińskiego zasiądą również: Roger Hodgkiss, Beata Kozłowska-Chyła, Robert Pietryszyn i Paweł Surówka.

Jednocześnie rezygnację złożyło dwóch dotychczasowych członków zarządu. 19 stycznia z władz ubezpieczyciela odeszli Rafał Grodzicki i Tomasz Tarkowski.

Nowe osoby w zarządzie zostały powołane na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji jest rok 2016.

Tego samego dnia, jak czytamy w komunikacie PZU, rezygnację z pełnienia funkcji członków zarządu złożyli Rafał Grodzicki i Tomasz Tarkowski. Złożone rezygnacje nie zawierały informacji o ich przyczynach.

Michał Krupiński od 2011 roku był prezesem Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał tam za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Doradzał w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

Wcześniej w latach 2008 - 2011 związany był z Bankiem Światowym w Waszyngtonie jako alternate executive director - członek rady dyrektorów. Współdecydował o propozycjach pożyczek i gwarancji IBRD, kredytów i gwarancji IDA, IFC, gwarancji inwestycji oraz strategii i politykach Banku Światowego.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Gratulacje, trudna rola, dacie rade

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.