Michał Jonczyński odchodzi z zarządu ZUS

Michał Jonczyński złożył 9. listopada rezygnację ze stanowiska członka zarządu ZUS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Michał Jonczyński odchodzi z zarządu ZUS

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 lis 2015 14:25


Jak powiedział w rozmowie z PulsemHR.pl dr Wojciech Nagel, przewodniczący rady nazorczej ZUS ds. strategiczno-finansowych, w poniedziałek (9. listopada), Michał Jonczyński, członek zarządu ZUS odpowiedzialny za obszar administracji, nieruchomości i zamówień publicznych, złożył rezygnację.

Swoją decyzję umotywował chęcią dalszego rozwoju kariery.

Przypomnijmy, Michał Jonczyński został wiceprezesem ZUS w 2011 r. Z wykształcenia jest germanistą (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) i ekonomistą: po Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (specjalność bankowa) oraz po słynnym Wolnym Uniwersytecie w Berlinie. Skończył również studia z MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Karierę zawodową rozpoczynał w Berliner Banku - następnie Bankgesellschaft Berlin (pracował w Berlinie i Warszawie, tu współtworzył jeden z projektów, w które zaangażowany był Berliner Bank - jeden z pierwszych w Polsce bank internetowy - Inteligo).

Następnie w PKN Orlen, a wkrótce - w roli wiceprezesa - w Orlen Deutschland (spółka zawiaduje w RFN prawie sześćset stacjami benzynowymi, z czego większość występuje pod marką handlową Star). Z Orlenu przeszedł do centrali Deutsche Bank we Frankfurcie nad Menem, a stamtąd wrócił do Warszawy, na szefa personalnego grupy PZU. Później rozpoczął karierę w ZUS.

Jak przypomniał w rozmowie z nami Nagel, ZUS już od pół roku jest bez prezesa. O fiasku konkursu szerzej pisaliśmy tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

polak mały 2017-02-07 15:14:47

Zanim złożył dymisję zainstalował swoich ludzi. W tym niekompetentną Lasotę, która na wejściu zaczęła usuwać ludzi - knując intrygi i szantaże. Totalne dno.