Michael Newey został mianowany nowym prezydentem RICS

Michael Newey został mianowany 132 prezydentem RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Michael Newey został mianowany nowym prezydentem RICS

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

2 lip 2013 15:53


Nowy prezydent RICS podczas przemówienia, poruszył kwestię kluczowej roli RICS w przestrzeganiu międzynarodowych standardów - zarówno zawodowych, jak i etycznych. Michael Newey podkreślił ich fundamentalne znaczenie w tworzeniu klarownej i stabilnej sytuacji na rynku nieruchomości, niezbędnej do jego stymulacji i powstawania kolejnych inwestycji.

Wytyczne nowego prezydenta RICS są naturalną kontynuacją prowadzonych przez organizację działań. Jednym z nich jest nawiązanie współpracy z innymi profesjonalnymi organami i stworzenie Międzynarodowej Koalicji Standardów Pomiaru Nieruchomości (IPMSC - International Property Measurement Standards Coalition). Celem koalicji jest wprowadzenie wspólnych międzynarodowych standardów pomiaru nieruchomości. Pierwsze spotkanie partnerów zostało zorganizowane przez Bank Światowy i odbyło się w maju bieżącego roku w Waszyngtonie.

Według Michaela Newey (FRICS) zadaniem RICS jest rozwój istniejących oraz wprowadzenie nowych standardów, a także promocja użyteczności społecznej zawodowych kwalifikacji. Podkreślił on również ważność ciągłości w zawodzie przy jednoczesnej potrzebie adaptacji do obecnych i przyszłych wyzwań w szybko zmieniającym się świecie. Ponadto, nowy prezydent RICS zwrócił uwagę na odpowiedzialność, jaka spoczywa na RICS w odniesieniu do wypełniania obowiązków organizacji pożytku publicznego poprzez ciągłe angażowanie swoich członków. Odpowiednie doradztwo RICS może pomóc, i pomaga rządom w przyjęciu i wdrożeniu strategii, na których finalnie zyska społeczeństwo.

Nowy prezydent RICS odniósł się także do swoich doświadczeń i wiedzy zawodowej dotyczących kwestii dostarczania mieszkań z wszelkimi tytułami własności, co jest olbrzymim wyzwaniem dla większości społeczności nawet w krajach rozwiniętych w spokojnych pod względem ekonomicznym czasach. Newey zauważył, że w czasach niepokoju i kryzysu, na RICS ciąży jeszcze większa odpowiedzialność dostarczania bezstronnych opinii - zarówno pod względem politycznym, jak i zawodowym.

Zaznaczył również, że RICS będzie dążyć do służenia dobru publicznemu, będąc organem kompetentnym i na tyle odważnym, by sprawić, że wiedza i fachowość zawodowa przyniosą korzyści społeczeństwu i całej gospodarce. Obowiązkiem wszystkich przedstawicieli zawodów związanych z rynkiem nieruchomości jest spełnianie wysokich standardów, jakich się od nich oczekuje.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.