Matthias Mueller nowym prezesem Volkswagena

Na czele koncernu Volkswagen, wstrząsanego obecnie skandalem wokół manipulowania pomiarami szkodliwych substancji w spalinach, stanął w piątek (25 września) dotychczasowy szef spółki córki Porsche, Matthias Mueller.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Matthias Mueller nowym prezesem Volkswagena

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 wrz 2015 19:20


Dotychczasowy prezes Volkswagena Martin Winterkorn złożył w środę (23 września) rezygnację. Jego następcę wybrała w piątek (25 września) rada nadzorcza koncernu.

Skandal w Volkswagenie

Volkswagen przyznał, że problem z manipulowanie pomiarem emisji spalin dotyczy 11 milionów jego pojazdów z napędem dieslowskim.

Skandal wybuchł, gdy w USA tamtejsza federalna Agencja Ochrony Środowiska (EPA) ustaliła, że oprogramowanie zainstalowane w ponad 480 tys. pojazdów Volkswagena z napędem dieslowskim uaktywnia system ograniczania emisji spalin (przestawianie silnika na szczególnie oszczędny tryb pracy) tylko na czas oficjalnych pomiarów testowych.

Oznacza to, że w normalnych warunkach pojazdy Volkswagena z silnikami dieslowskimi mają lepsze osiągi, ale zanieczyszczają powietrze o wiele bardziej, niż to dopuszczają przepisy w USA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.