Matt Simister wraca do Tesco UK

Matt Simister, odpowiedzialny za dział zakupów w Tesco UK, został przywrócony do pracy w sieci. Był on jednym z ośmiu wysokich przedstawicieli firmy odsuniętych od pełnienia obowiązków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Matt Simister wraca do Tesco UK

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/The Telegraph

www.portalspozywczy.pl

3 gru 2014 18:34


Przypomnijmy, 1 grudnia br. czterech innych zawieszonych pracowników Tesco opuściło firmę. Byli to: Kevin Grace (prezes Tesco Polska w latach 2004-2007, a ostatnio commercial director w centrali firmy), Chris Bush (dyrektor zarządzający Tesco UK), Carl Rogberg (dyrektor finansowy Tesco UK) oraz John Scouler (food commercial director).

Czytaj też: Wojciech Wieroński w zarządzie Tesco Dystrybucja

W tym tygodniu sieć poinformowała także o tym, że Dave Lewis, prezes grupy Tesco, zamierza w najbliższym czasie własnoręcznie pokierować brytyjskim oddziałem firmy.

Matt Simister, który został odsunięty od pełnienia obowiązków na czas trwania śledztwa wyjaśniającego przyczyny afery finansowej, wrócił natomiast na stanowisko - informuje "The Telegraph".

22 września 2014 r. Tesco poinformowało o tym, że zawyżyło oczekiwany zysk w pierwszym półroczu bieżącego roku fiskalnego o ponad 250 mln funtów. Na wiadomość o tym akcje Tesco natychmiast potaniały o ok. 10 proc. Ogółem w ciągu ostatniego roku kurs akcji Tesco na giełdzie w Londynie zmalał o ok. 50 proc.

Czytaj też: Orange, Biedronka, Tesco: jak giganci radzą sobie z krytyką ze strony pracowników?

Zawyżony zysk Tesco dotyczy okresu sześciu miesięcy, zakończonego 23 sierpnia 2014 r. Pod koniec sierpnia brytyjska sieć poinformowała, że zysk dla tego okresu wyniesie 1,1 mld funtów. Wówczas Tesco zmniejszyło także prognozy zysku w całym roku fiskalnym z 2,8 mld funtów do 2,4 mld funtów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.