Materna i Kozłowski wiceministrami w resorcie gospodarki morskiej

0 0
Materna i Kozłowski wiceministrami w resorcie gospodarki morskiej
Jerzy Materna (fot. Facebook)

Jerzy Materna i Krzysztof Kozłowski zostali wiceministrami gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - poinformował PAP resort. Materna będzie odpowiadał za żeglugę śródlądowa a Kozłowski nadzorował m.in. Departament Współpracy Międzynarodowej nowego resortu.

Obu wiceministrów powołała na wniosek ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej premier Beata Szydło.

Jerzy Marian Materna został wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w randze sekretarz stanu ds. żeglugi śródlądowej.

Materna w 1983 r. ukończył studia na Wydziale Budownictwa Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze, uzyskując tytuł magistra inżyniera budownictwa lądowego. W latach 1983-1989 pracował na stanowisku kierownika budowy Komunalnego Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego w Zielonej Górze. W kolejnych latach zajmował kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego i prowadził własną działalność gospodarczą.

W latach 1998-2002 pełnił funkcję radnego Rady Miasta Zielona Góra. Od 2005 r., w czterech kolejnych kadencjach Sejmu uzyskał mandat posła na Sejm z okręgu nr 8 – Zielona Góra z listy PiS. W Sejmie zasiadał w komisjach: Unii Europejskiej, Infrastruktury, Finansów, a także uczestniczył w grupie ds. Przestrzeni Kosmicznej.

Z kolei wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w randze podsekretarza stanu Krzysztof Kozłowski będzie nadzorował prace Departamentu Prawnego, Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Departamentu Edukacji Morskiej oraz Departamentu Współpracy Międzynarodowej.

Kozłowski jest doktorem nauk prawnych. Pracuje w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Odbył aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Szczecinie zakończoną egzaminem sędziowskim. Wpisany na listę adwokatów.

Autor licznych opracowań z dziedziny prawa konstytucyjnego, samorządowego oraz administracyjnego, a także opinii i ekspertyz sporządzanych na zlecenie organów władzy publicznej. Włada językiem angielskim, francuskim oraz niemieckim.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.