Mary Barra dyrektorem General Motors

0 0
Mary Barra dyrektorem General Motors

Dyrektorem naczelnym GM będzie od stycznia przyszłego roku Mary Barra, która zastąpi Dana Akersona. Barra jest pierwszą kobietą, która staje na czele GM i w ogóle któregoś z wielkich koncernów motoryzacyjnych.

Ustępujący ze stanowiska szefa GM Dan Akerson przyśpieszył swoją decyzję o odejściu ze względu na chorobę nowotworową żony. Początkowo miał zwolnić fotel dyrektora GM dopiero w 2015 r.

Akerson zaczął prowadzić koncern w 2009 r., kiedy firma przechodziła bardzo trudny okres - była tuż po bankructwie. Dziś stery GM przejmuje pierwszy raz w historii kobieta.

Mary Barra ma 51 lat i w kierownictwie GM odpowiada za globalny rozwój produktów. Agencja dpa napisała o niej, że jest "kobietą, która ma benzynę we krwi".

Z wykształcenia jest inżynierem, a pracę w GM rozpoczęła w 1980 roku, jeszcze jako studentka. W swojej 33-letniej karierze zajmowała wiele różnorodnych stanowisk kierowniczych - od działu inżynierii produkcji po HR.

Jako przyszła szefowa GM oświadczyła: "To zaszczyt kierować najlepszą ekipą w branży i z pełną prędkością kontynuować nasz obecny sukces".

W Stanach Zjednoczonych kobiety na czele wielkich korporacji nie są już rzadkością. Szefową Pepsi jest Indra Nooyi, na czele firmy Hewlett Packard stoi Meg Whitman, firmą internetową Yahoo! kieruje Marissa Mayer, a stery Rezerwy Federalnej obejmie wkrótce Janet Yellen.


 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.