Martin Mateas nie jest już prezesem spółki Hoop Polska

Martin Mateas, kierujący od ponad 4 lat spółką Hoop Polska, zakończył z dniem 1 lutego 2015 r. pełnienie obowiązków prezesa zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Martin Mateas nie jest już prezesem spółki Hoop Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 lut 2015 19:41


Funkcję nowego prezesa objęła dotychczasowa wiceprezes i dyrektor ds. finansowych Hoop Polska - Simona Novakova.

Simona Novakova związana jest z Grupą Kofola od samego jej powstania i posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu projektami międzynarodowymi związanymi z ekspansją działalności Grupy na rynki Słowacji oraz Polski. W swojej karierze zawodowej pełniła szereg stanowisk kierowniczych w tym funkcję dyrektora finansowego grupy Kofola.

Od listopada 2010 roku Simona Novakova pracowała w Hoop Polska pełniąc funkcję wiceprezesa i dyrektora finansowego, natomiast od 1 lutego br. objęła zarządzanie całością spółki Hoop.

Dotychczasowy prezes Martin Mateas nadal pozostaje w zarządzie Kofola SA kontynuując w współpracę w ramach grupy kapitałowej. Zmiana na stanowisku prezesa związana jest z pomyślnym zakończeniem procesu restrukturyzacyjnego w Hoop Polska, którego przeprowadzenie było głównym celem Martina Mateasa, a także z kolejnymi wyzwaniami jakie stoją przed grupą na innych rynkach.

Hoop Polska Sp. z o.o posiada trzy zakłady produkcyjne - w Bielsku-Podlaskim, Grodzisku Wielkopolskim i Kutnie oraz biuro zarządu w Warszawie. Łącznie zatrudnia ponad 600 pracowników.

Spółka należy do Grupy Kofola S.A., która jest jednym z najważniejszych producentów napojów bezalkoholowych w Europie Środkowej. Działa w Czechach, na Słowacji, w Polsce oraz w Rosji. Eksportuje swoje produkty do innych krajów, takich jak np. Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Niemcy, Wielka Brytania czy Litwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.