Mark Hutchinson prezesem i dyrektorem generalnym GE na Europę

GE ogłosiło powołanie Marka Hutchinsona na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego GE na Europę. Tym samym zastąpi on Stephana Reimelta, który 19 października obejmie funkcję prezesa i dyrektora generalnego GE Power Conversion.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mark Hutchinson prezesem i dyrektorem generalnym GE na Europę

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

28 wrz 2015 21:05


Mark Hutchinson przed objęciem swojego obecnego stanowiska był szefem GE Greater China, gdzie odpowiadał za strategię rozwoju i przewodził zespołowi 18 tys. pracowników zatrudnionych między innymi w obszarze produkcji, sourcingu i sprzedaży.

Piastując swoje stanowisko w Chinach, Hutchinson tworzył i realizował strategię wspólną dla wszystkich biznesów GE, przyczyniając się do wypracowywania corocznego wzrostu sięgającego kilkunastu procent. W przeszłości pracował m.in. w Hong Kongu dla banku Barclays, stojąc na czele zespołu doradczego zajmującego się Merchant Bank Asian. Hutchinson jest obywatelem brytyjskim.

Mark Hutchinson będzie podlegał Johnowi Rice’owi, wiceprezesowi GE oraz prezesowi i dyrektorowi generalnemu GE Global Growth Organization. Jednocześnie Hutchinson pozostanie na swoim obecnym stanowisku jako szef zespołu ds. integracji, na które powołany został w związku z transakcją z Alstom - największym przejęciem aktywów przemysłowych w historii GE.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.