Mariusz Dąbrowski zrezygnował ze stanowiska prezesa Eurolotu

Prezes linii lotniczej Eurolot Mariusz Dąbrowski zrezygnował z powodów osobistych ze stanowiska - poinformowała w środę Rada Nadzorcza Eurolotu. Do momentu rozstrzygnięcia konkursu firmą będzie kierował powołany na wiceprezesa Bartłomiej Matusewicz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mariusz Dąbrowski zrezygnował ze stanowiska prezesa Eurolotu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sty 2014 15:14


Rada Nadzorcza poinformowała, że od środy, "w związku ze złożeniem z przyczyn osobistych rezygnacji z funkcji prezesa przez pana Mariusza Dąbrowskiego", funkcję prezesa zarządu do momentu rozstrzygnięcia konkursu będzie pełnił Matusewicz.

"Rada Nadzorcza Eurolot informuje, że w ramach ogłoszonego w zeszłym roku konkursu na nową kadencję zarządu spółki wyłonionych zostało dwóch członków zarządu Eurolot. Panu Bartłomiejowi Matusewiczowi została powierzona funkcja wiceprezesa zarządu ds. operacyjno-technicznych, zaś panu Mariuszowi Rędaszce - wiceprezesa zarządu ds. finansowych" - czytamy w środowym komunikacie Rady.

Jednocześnie Rada podjęła decyzję o ponownym rozpisaniu konkursu na prezesa zarządu. Dokumenty mogą być składane przez kandydatów w siedzibie spółki do 3 lutego 2014 roku.

Działający od 1996 r. Eurolot jest spółką Skarbu Państwa. Linia na początku swojej działalności wykonywała jedynie rejsy dla PLL LOT, a od lipca 2011 r. rozpoczęła również własne operacje lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. Od 2012 r. przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski do Chorwacji, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Francji.

W listopadzie ub.r. ówczesny prezes Dąbrowski mówił, że Eurolot po dziewięciu miesiącach 2013 r. uzyskał 9,7 mln zł straty ze swojej działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów. W analogicznym okresie 2012 r. strata sięgnęła 31,2 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.