Mariusz Bober nowym p.o. prezesa ZA Puławy. Zawieszeni prezesi Rybak i Pokojski

Rada nadzorcza spółki z Puław z Grupy Azoty powołała na stanowisko p.o. prezesa Mariusza Bobera, prezesa zarządu grupy Azoty. Dokonano też innych zmian w zarządzie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mariusz Bober nowym p.o. prezesa ZA Puławy. Zawieszeni prezesi Rybak i Pokojski

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

5 kwi 2016 22:08


- To strategiczna decyzja, która usprawni sposób zarządzania Grupą Azoty oraz przyczyni się do jej głębszej integracji – poinformowała spółka.

- Decyzja ta ma strategiczne znaczenie dla dalszego rozwoju całej Grupy Azoty. „Puławy”. To największa spółka w grupie o kluczowym znaczeniu - dlatego powierzenie Prezesowi całej Grupy Azoty zarządzania tą spółką przyczyni się głębszej integracji na drodze do celu, jakim jest dalszy rozwój Grupy, zarówno na polskim, jak i europejskim rynku – czytamy w komunikacie Grupy Azoty.

Czytaj też: Mariusz Bober prezesem Grupy Azoty. Paweł Jarczewski odwołany

Sprawujący do tej pory swoje funkcje prezes zarządu – Marian Rybak oraz wiceprezes zarządu - Zenon Pokojski zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków.

W składzie zarządu pozostał wiceprezes zarządu Wojciech Kozak, wybrany z ramienia pracowników. Jego mandat wygaśnie z dniem zwołania Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Grupy Azoty Puławy.

Nowy szef Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy, Mariusz Bober, podjął decyzję o nie pobieraniu wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji w Grupie Azoty Puławy.

W skład zarządu chemicznej firmy weszli Jacek Janiszek i Zbigniew Gagat.

Jacek Janiszek w latach 1996 - 2008 był związany z Zakładami Azotowymi „Puławy“. Początkowo jako specjalista technolog ds. kotłów, następnie kierownik zmiany zakładu elektrociepłowni. Później jako zastępca kierownika zakładu energetycznego ds. technicznych, kierownik centrum energetycznego na koniec dyrektor Departamentu Organizacji Korporacyjnej.

W latach 2008 - 2009 był wiceprezesem Przedsiębiorstwa Wykonawstwa Remontów i Inwestycji. Ostatnio najpierw wiceprezes, a później prezes SIM Spółka Inżynierów.

Zbigniew Gagat doświadczenia zawodowe zdobywał najpierw Zakładzie Mechaniczno-Budowlanym w Legnicy. Następnie pracował w KGHM, gdzie był m.in. zastępca kierownika Wydziału Elektrorafinacji Miedzi ds. Utrzymania Ruchu w Hucie Miedzi Legnica, głównym inżynierem ds. remontów w Biurze Zarządu KGHM czy też dyrektorem Departamentu Rozwoju KGHM Metale DSI SA. Zatrudniony był także w KGHM Ecoren i ostatnio jako członek zarządu w spółce Elsur (spółka zajmująca się m.in. świadczeniem usług remontowych i wykonawstwem instalacji).

Wśród doświadczenia zawodowego Gagat ma m.in. pracę w radzie nadzorczej Warszawskiej Fabryce Platerów HEFRA i jako pełnomocnik zarządu w KGHM Ecoren.

Cały artykuł w portalu Wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.