Marek Szczepański nowym wiceprezesem ARP

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Agencji Rozwoju Przemysłu powołało 23 stycznia 2015 r. Marka Szczepańskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marek Szczepański nowym wiceprezesem ARP

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

23 sty 2015 17:52


Nowy wiceprezes stanowisko obejmie 16 lutego 2015 roku. W ARP będzie odpowiadał za restrukturyzację, nadzór nad udzielaniem pożyczek, poręczeń i gwarancji dużym przedsiębiorstwom oraz nadzór nad niektórymi kluczowymi projektami.

Marek Szczepański ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada dyplom Master of Business Administration. Pracę doktorską z dziedziny zarządzania obronił w 2012 r. na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W latach 2009–2015 pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie początkowo pełnił funkcję dyrektora departamentu, a od grudnia 2011 r. dyrektora zarządzającego.

Wcześniej pracował w sektorze publicznym, m.in. w latach 2003-2005 w Ministerstwie Gospodarki i Pracy jako podsekretarz stanu; w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej jako dyrektor departamentu oraz w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

W latach 2007-2009 pracował w sektorze prywatnym, między innymi, jako prezes zarządu firmy konsultingowej.

W latach 2002–2005 członek, a następnie przewodniczący rady Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Od grudnia 2012 r. przewodniczący Rady Nadzorczej Poczta Polska S.A.

- Doświadczenie ARP w restrukturyzacji i rozwoju polskich przedsiębiorstw jest unikalne i doceniane przez rynek. Spółka z sukcesem zrestrukturyzowała wiele firm, które mogły dzięki temu rozwinąć skrzydła. Będę się starał, aby ARP jak najlepiej nadal wypełniała lukę rynkową związaną z dostępem do finansowania zwrotnego - powiedział Marek Szczepański, nowy wiceprezes ARP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.