Marek Ściążko i Jacek Fotek nowymi członkami rady nadzorczej PGE

0 0
Marek Ściążko i Jacek Fotek nowymi członkami rady nadzorczej PGE

W poniedziałek 14 września odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie Polskiej Grupy Energetycznej. W jego efekcie spośród członków rady odwołano Barbarę Dybek oraz Krzysztofa Trochimiuka, a powołano Marka Ściążko oraz Jacka Fotka.

Poniedziałkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie dokonało zmian w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej. Z rady odwołano dwoje członków i w ich miejsce powołano nowych - poinformowała spółka.

Marek Ściążko jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach wydziału technologii i inżynierii chemicznej. Był dyrektorem Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu w latach 1991-2013 r. Teraz jest sekretarzem naukowym w tym instytucie oraz profesorem w Akademii Górniczo-Hutniczej na wydziale energetyki i paliw. Jest członkiem Komitetu Problemów Energetyki Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Inżynierii chemicznej PAN. Był również członkiem sekcji wykorzystania surowców mineralnych Komitetu Górnictwa PAN. W latach 2014/2015 r. brał udział w opracowywaniu projektów innowacyjnych w energetyce do 2022 r. Jest autorem kilkudziesięciu patentów w obszarze efektywnego wykorzystania węgla m.in. w energetyce.

Jacek Fotek jest absolwentem wydziału handlu zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej. W 2002 r. ukończył studia na University of Quebec at Montreal i uzyskał dyplom MBA. Większość kariery zawodowej poświęcił działalności na rynku pieniężnym i kapitałowym. Współtworzył profesjonalny międzybankowy rynek pieniężny i walutowy w Polsce. Pracował m.in. w Narodowym Banku Polskim, w Banku Handlowym i Citibanku. Od 1997 r. do 1999 r. członek zarządu, dyrektor departamentu skarbu w Citibank Poland

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.