Marek Piotrowski dyrektorem Ośrodka Rozwoju Edukacji

Dr Marek Piotrowski został powołany przez minister edukacji narodowej Joannę Kluzik-Rostkowską na stanowisko dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marek Piotrowski dyrektorem Ośrodka Rozwoju Edukacji

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 lut 2015 15:37


Piotrowski jest fizykiem, pedagogiem, specjalistą w zakresie badań oświatowych i założycielem szkół niepublicznych. Pracował m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku, Kolegium Nauczycielskim w Warszawie oraz jako nauczyciel w kilku szkołach w Warszawie.

Wicedyrektorem ORE została Aleksandra Zawłocka, która dotychczas pełniła obowiązki dyrektora ośrodka.

Piotrowski jest absolwentem wydziału fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych studiów na wydziale pedagogicznym UW oraz Politechniki Warszawskiej. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk pedagogicznych, członkiem zespołu samokształceniowego i samopomocy koleżeńskiej Doktorów Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Pracę zawodową rozpoczął od działalności naukowej w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku. W latach 1977-1987 w efekcie prac eksperymentalnych oraz modelowania matematycznego, odkrył m.in. strukturę magnetyczną TbF3. Jest współautorem kilku artykułów naukowych z zakresu neutronografii.

Brał udział w rekonstrukcji żeńskich szkół im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Warszawie. Od 1998 r. do 2001 r. był dyrektorem-doradcą zarządu tego zespołu szkół. Pracując w 25 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym wdrażał programy nauczania problemowego pozwalające na powrót do szkoły uczniom, którzy z różnych powodów przerwali naukę.

Od 2001 r. uczestniczył w tworzeniu zespołu szkół Matury Międzynarodowej. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych Wydziału Pedagogicznego UW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.