Marek Pastuszko członkiem rady nadzorczej PGE

0 0
Marek Pastuszko członkiem rady nadzorczej PGE
Minister skarbu państwa powołał Marka Pastuszko do składu rady nadzorczej PGE. (Fot.: PTWP, Andrzej Wawok)

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej poinformował, że minister skarbu państwa powołał Marka Pastuszko do składu rady nadzorczej spółki.

Marek Pastuszko jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również studia podyplomowe "Europejskie Prawo Materialne" w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Od 1997 r. posiada tytuł radcy prawnego.

W latach 1991-1999 pracował w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Polisa oraz Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie Polisa, m.in. jako główny specjalista ds. ubezpieczeń majątkowych i finansowych oraz dyrektor departamentu prawno-organizacyjnego.

W latach 1999-2000 pełnił funkcję radcy prawnego w PTE Kredyt Banku. W latach 2000-2001 radca prawny w kancelarii Hunton & Willliams, T. Kacymirow, J. Michalski, Z. Mrowiec. W latach 2001-2002 zatrudniony w Telekomunikacji Polskiej jako dyrektor departamentu kontroli umów.

W latach 2003-2006 pełnił funkcję radcy prawnego, koordynatora działu prawnego w Art Marketing Syndicate. Od września 2006 do grudnia 2008 r. na stanowisku dyrektora pionu prawnego departamentu organizacji oraz task manager projektu IPO w PGE, ponadto od października 2006 r. do lipca 2008 r. był prezesem PGE Energia.

W latach 2009-2010 pracował jako radca prawny w międzynarodowej kancelarii prawniczej Bird & Bird. Od maja 2010 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora pionu prawno-organizacyjnego w operatorze gazociągów przesyłowych Gaz-System

Zasiadał także w radach nadzorczych PSE-Operator, Agencji Rynku Energii, BOT Górnictwo i Energetyka oraz PGE RZE Dystrybucja.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.