Marek Kapuściński w radzie nadzorczej Banku Handlowego

Bank Handlowy w Warszawie powołał w skład rady nadzorczej Marka Kapuścińskiego na 3- letnią kadencję.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marek Kapuściński w radzie nadzorczej Banku Handlowego

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

23 wrz 2016 10:41


Marek Kapuściński ukończył studia magisterskie na wydziale handlu zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) oraz studia podyplomowe SEHNAP / Stern School of Business na New York University.

Przez 25 lat, do września 2016 r., był związany z firmą Procter & Gamble.

Od lipca 2011 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa dla kluczowych dla P&G dziewięciu rynków Europy Środkowej, zaś od stycznia 2007 roku dla Polski i krajów bałtyckich.

Pierwszy Polak i Środkowoeuropejczyk na szczeblu zarządczym w tej globalnej korporacji, aktywny członek zarządu regionalnego firmy oraz jej Global Business Leadership Council zrzeszającej wszystkich 250 menedżerów najwyższego szczebla firmy.

Marek Kapuściński jest doświadczonym prezesem i liderem, ekspertem w dziedzinach strategii, innowacji i zarządzania, aktywnym twórcą standardów stale adaptującego się do nowych wyzwań brand managementu, shopper marketingu, sprzedaży i komunikacji w warunkach digitalizacji i omni-channel. Jako pierwszy Polak i Środkowoeuropejczyk w P&G promowany kolejno na stanowiska menedżera marki, kierownika marketingu i dyrektora marketingu, także przez 5 lat odpowiedzialny za rozwój szeregu marek w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Jest współtwórcą strategii i przewodniej pozycji rynkowej marek takich jak Always, Vizir, Ariel, Lenor, Fairy, Pampers, Gillette, Head&Shoulders, Pantene, Blend-A-Med, Old Spice. W uznaniu wkładu w budowanie marek oraz standardów i praktyk polskiego rynku reklamy Pan Marek Kapuściński został wyróżniony przez Media Marketing Polska tytułem „Marketera 20-lecia”.

Marek Kapuściński jest wykładowcą i prelegentem, jurorem, uczestnikiem paneli dyskusyjnych. Obecnie zasiada w Radach Nadzorczych firm i organizacji pożytku publicznego oraz doradza ich zarządom. Prywatnie inwestor w start-upy i darczyńca na rzecz rozwoju młodej polskiej kultury i sztuki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.