Marco Gobbetti prezesem Burberry. Zastąpi Christophera Bailey’a

Marco Gobbetti, włoski szef francuskiej marki Céline, od przyszłego roku zastąpi Christophera Bailey’a na stanowisku prezesa Burberry.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marco Gobbetti prezesem Burberry. Zastąpi Christophera Bailey’a

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

12 lip 2016 8:58


Umożliwi to Bailey’owi ponowne skoncentrowanie się na projektowaniu, dzięki któremu jego nazwisko stało się rozpoznawalne.

Podwójna rola Bailey’a, jako prezesa i dyrektora kreatywnego od maja 2014 roku, niepokoiła niektórych inwestorów uważających, że ma on za dużo obowiązków. Burberry poinformowała, że Bailey nadal będzie dyrektorem kreatywnym i otrzyma tytuł prezesa.

57-letni Gobetti, obecnie prezes i dyrektor naczelny Céline, rozpocznie pracę w firmie w 2017 roku, jak tylko pozwolą mu na to kontrakty.

Gobbetti ma ponad 20 lat doświadczenia w branży towarów luksusowych i na swoim koncie sukcesy rozrastających się i rozwijających marek takich jak Givenchy, Moschino i Bottega Veneta.

Będzie odpowiedzialny za działania handlowe, operacyjne i finansowe, będzie też współpracował z Bailey’em nadzorującym wszystkie działania związane z marką i projektami.

Pensja Bailey’a, znajdującego się na liście najwyżej płatnych szefów FTSE 100, nie zostanie zmniejszona - poinformował Burberry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.