Marcin Petrykowski szefem zespołu zarządzającego współpracą z klientami strategicznymi Standard & Poor’s

0 0
Marcin Petrykowski szefem zespołu zarządzającego współpracą z klientami strategicznymi Standard & Poor’s
Marcin Petrykowski (fot.mat.pras.)

Władze agencji ratingowej Standard & Poor’s Ratings Services powołały Marcina Petrykowskiego na stanowisko dyrektora zespołu zarządzania współpracą z klientami strategicznymi w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (Head of EMEA Relationship Management).

W związku ze swoją nową rolą, Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający oraz dyrektor regionalny Standard & Poor’s na Europę Środkową i Wschodnią, stanie na czele zespołu specjalistów, ulokowanych w biurach agencji w Londynie, Paryżu oraz Frankfurcie. Jego głównym zadaniem będzie kierowanie pracami tej grupy oraz zarządzanie całościową współpracą z największymi i najważniejszymi klientami S&P operującymi w regionie EMEA (firmy korporacyjne, instytucje finansowe, podmioty infrastrukturalne oraz sektor rządowy i publiczny).

- Powierzenie Marcinowi Petrykowskiemu funkcji dyrektora zespołu zarządzania współpracą z klientami strategicznymi w EMEA jest wyrazem najwyższego uznania dla jego dotychczasowej pracy oraz osiągnięć w Europie Środkowo-Wschodniej - informuje agencja.

Petrykowski dołączył do Standard & Poor’s Ratings Services w styczniu 2014 roku i od tego czasu tworzy strukturę organizacji, odpowiada za strategię, realizację działań oraz zarządzanie biznesem ratingowym S&P w całym regionie. Równolegle sprawuje funkcję dyrektora generalnego oddziału w Polsce londyńskiej spółki Standard & Poor’s, zarządzając z warszawskiego biura centralą firmy zarówno na Polskę, jak i pozostałe kraje Europy Środkowej i Wschodniej.

Nowa rola Marcina Petrykowskiego to jak do tej pory najwyższe stanowisko w globalnej strukturze Standard & Poor’s Ratings Services powierzone przedstawicielowi regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Będzie on łączył swoją nową funkcję z dotychczas pełnionymi obowiązkami.

Petrykowski dołączył do S&P z J.P. Morgan Corporate and Investment Bank, gdzie był dyrektorem wykonawczym linii biznesowej Investor Services na region Europy Środkowej i Wschodniej, Rosję i Kraje WNP oraz Izrael. Jednocześnie sprawował także funkcję wicedyrektora oddziału J.P. Morgan w Polsce.

Przed podjęciem pracy w londyńskim biurze J.P. Morgan w 2007 roku, przez pięć lat pracował w Citi Corporate and Investment Banking zajmując się bankowością korporacyjną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest również absolwentem programu rozwoju przyszłej kadry kierowniczej Citi.

Posiada wyższe wykształcenie zdobyte na Akademii Leona Koźmińskiego (Zarządzanie i Handel Międzynarodowy), School of Economics and Management (Lund, Szwecja – Finanse Międzynarodowe) oraz Uniwersytecie Warszawskim (studia podyplomowe dla CFO). Jest wpisany na listę ‘FCA approved investment advisors’, uczestniczył także w wielu szkoleniach dla kadry menadżerskiej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (7)

 • Wyjątkowy s...yn wyróżniony przez szkołę JM Rektora komunisty A.K.K z myślą, aby szkodzić RP a dbać o interesy obcego kapitału!
 • the best of the best from the best , sir...z wyróżnieniem
 • pb.pl/4417023,19392,wywiad-z-czlowiekiem-ktory-obcial-polsce-a

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.