Marcin Celejewski nowym prezesem PLL LOT

W związku z rezygnacją Sebastiana Mikosza z funkcji prezesa PLL LOT z końcem sierpnia Rada Nadzorcza spółki zdecydowała o powierzeniu pełnienia obowiązków prezesa LOT-u Marcinowi Celejewskiemu, członkowi zarządu ds. handlowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marcin Celejewski nowym prezesem PLL LOT

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP,jk

31 sie 2015 18:37


Jak podała Rada, Celejewski współpracę z LOT zaczynał w 1999 roku jako analityk w dziale strategii, następnie był dyrektorem biura w Hiszpanii i Portugalii, a od 2007 r. dyrektorem siatki połączeń. Był również szefem sprzedaży i marketingu w Qatar Airways. Pełnił też funkcje kierownicze w PKP Intercity – prezesa i członka zarządu.

Marcin Celejewski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Strategiczne. Prywatnie fan klasycznego rocka, perkusista amator i ratownik wodny. W wolnych chwilach jeździ na nartach i uprawia windsurfing. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Rezygnacja Sebastiana Mikosza

Sebastian Mikosz złożył rezygnację w połowie sierpnia br. "W uzasadnieniu swojej decyzji prezes Mikosz poinformował, że misja powierzona mu 6 lutego 2013 roku się wyczerpała. Polegała ona na uratowaniu spółki przed bankructwem, opracowaniu i wdrożeniu planu restrukturyzacji w unijnej procedurze pomocy publicznej oraz znalezieniu inwestora, dzięki któremu LOT mógłby wejść na ścieżkę rozwoju od 2016 r. Po zrealizowaniu wszystkich powyższych zadań, Sebastian Mikosz zdecydował o zakończeniu swojej współpracy ze spółką" – wyjaśniła wówczas w komunikacie spółka.

Mikosz był prezesem LOT-u dwukrotnie. Pierwszy raz w 2009 roku; po raz drugi w lutym 2013 r. Pod koniec 2012 roku LOT stał się niewypłacalny i konieczna była pomoc państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.