Marcelo Catala nowym prezesem Cemex Polska

Marcelo Catala, dotychczasowy wiceprezes ds. planowania strategicznego na Polskę i Europę Północną oraz członek zarządu Cemex Polska, został nowym prezesem budowlanej grupy na Polskę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marcelo Catala nowym prezesem Cemex Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

7 sty 2015 18:56


Catala zastąpił na tym stanowisku prezesa Cemex Polska i Europa Wschodnia Rüdigera Kuhna, który objął funkcję prezesa Cemex Niemcy i Europa Centralna. Catala będzie nadal pełnił funkcję członka rad nadzorczych w niemieckim i austriackim oddziałach grupy.

Jak podał koncern, nowy prezes jest związany z Cemex Polska od 2011 r., gdy dołączył do zarządu spółki jako szef zespołu planowania strategicznego, aby wesprzeć go w wypracowywaniu strategii biznesowej firmy dla Polski i krajów regionu Europy Północnej. Obejmuje on Wielką Brytanię, Irlandię, Francję, Niemcy, Austrię, Czechy, Węgry, Norwegię, Szwecję, Łotwę, Litwę oraz Finlandię.

Wcześniej Catala pracował jako dyrektor korporacyjnego działu planowania strategicznego Cemex, odpowiedzialny za możliwości rozwoju globalnego oraz działania mające na celu poprawę wysiłków operacyjnych. Swojej karierze zawodowej był też m.in. związany z Boston Consulting Group.

- Bacznie obserwując i porównując dynamiczny, ale wymagający, polski rynek budowlany przez ostatnie cztery lata, jestem przekonany o tym, że Polska wchodzi obecnie w decydującą fazę strategiczną dla jej przyszłego rozwoju, co stanowi wyjątkową okazję, a w rzeczywistości i odpowiedzialność, dla wszystkich firm działających w polskiej branży budowlanej - powiedział Catala, cytowany w komunikacie.

Catala ma 40 lat i urodził się w Hiszpanii; ukończył m.in. zarządzanie i prawo, a także nauki polityczne oraz studia MBA na Massachusetts Institute of Technology. Cemex podał, że poza hiszpańskim Catala posługuje się językami angielskim, francuskim i niemieckim, a także zamierza doskonalić znajomość polskiego.

Cemex prowadzi działalność w ponad 50 krajach; w 2013 r. przychody koncernu wyniosły 15,22 mld USD. W Polsce grupa jest obecna od 2005 r. i obecnie posiada dwie cementownie (Chełm i Rudniki), 40 wytwórni betonu towarowego oraz osiem kopalń. Cemex Polska zatrudnia prawie 1,2 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.