Małgorzata Usielska dyrektorem szpitala wojewódzkiego przy Arkońskiej w Szczecinie

Szpital przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie ma dyrektora. Została nim Małgorzata Usielska, która pełniła te obowiązki od 1 czerwca. Decyzję o wyborze szefa placówki podjął zarząd Województwa Zachodniopomorskiego na posiedzeniu 31 sierpnia 2015 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małgorzata Usielska dyrektorem szpitala wojewódzkiego przy Arkońskiej w Szczecinie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

31 sie 2015 14:02


Małgorzata Usielska kierowała szpitalem po kwietniowej rezygnacji z funkcji dyrektora przez Mariusza Pietrzaka. Wcześniej była jego zastępcą ds. ekonomiczno-administracyjnych. Z placówką przy ulicy Arkońskiej związana jest od ponad 8 lat. Pracowała także w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym na Pomorzanach, zarówno jako pielęgniarka i pielęgniarka oddziałowa, a potem jako wicedyrektor  ds. ekonomiczno-administracyjnych. Ma 54 lata.

Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe, a także prawo na Uniwersytecie Szczecińskim oraz zarządzenie i marketing w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Kuźmińskiego w Warszawie.

Rekrutacja na stanowisko dyrektora

Konkurs na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Arkońskiej został ogłoszony 18 czerwca. Oferty można było składać do 18 lipca. Do konkursu przystąpiło 11 kandydatów.

Po ocenie formalnej do rozmowy kwalifikacyjnej zaproszono 10 z nich. W wyniku przeprowadzonych przesłuchań Komisja Konkursowa rekomendowała na stanowiska dyrektora Małgorzatę Usielską, której kandydaturę zatwierdził Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Szpital w Szczecinie

Szpital przy ul. Arkońskiej jest jedną z 14 marszałkowskich placówek ochrony zdrowia. W ostatnich latach jednostka prowadziła wielomilionowe inwestycje, które m.in. uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 na kwotę bliską 50 mln zł.

Placówka posiada osiągnięcia w dziedzinie transplantologii nerek i wątroby, nefrologii, wykonuje rzadkie zabiegi chirurgii endokrynologicznej, przoduje pod względem wykonywanych operacji tarczycy a także wdraża nowe procedury w kardiologii dorosłych łącznie z koronaroplastyką.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.