Małgorzata Stręciwilk nową szefową Urzędu Zamówień Publicznych

Wreszcie kończy się wakat na stanowisku prezesa Urzędu Zamówień Publicznych trwający od końca 2013 roku. Premier Beata Szydło powołała na to stanowisko Małgorzatę Stręciwilk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małgorzata Stręciwilk nową szefową Urzędu Zamówień Publicznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 lut 2016 12:37


Małgorzata Stręciwilk była członkiem Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) - instytucji rozpatrującej odwołania i skargi w zamówieniach publicznych. Była też rzeczniczką prasową KIO, także kierowała działem odwołań UZP.

O stanowisko prezesa UZP ubiegało się trzech kandydatów. Na początku grudnia ub.r., komisja konkursowa rekomendowała: Adama Twarowskiego, Piotra Wiśniewskiego oraz Małgorzatę Stręciwilk.

Ostatnim prezesem UZP był Jacek Sadowy, odwołany ze stanowiska 9 grudnia 2013 r. Od tamtej pory obowiązki prezesa pełniła Izabela Jakubowska, odwołana przez premier Ewę Kopacz 21 września 2015 r. Następnie urzędem kierował wiceprezes Dariusz Piasta.

Kwestię wakatu na tym stanowisku próbowały rozwiązać poprzednie rządy. W wyniku konkursu, który zakończył się 11 września 2014 r. na prezesa UZP została rekomendowana Stręciwilk. Jednak ani premier Donald Tusk, ani jego następczyni Ewa Kopacz nie zdecydowali się na jej powołanie. Zamiast tego, na początku grudnia ub. roku został rozpisany nowy konkurs.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.