Małgorzata Niemkiewicz nowym dyrektorem MOPR w Gdańsku

• Małgorzata Niemkiewicz otrzymała nominację na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku z rąk prezydenta Pawła Adamowicza.
• Pracę rozpocznie 1 sierpnia i ma konkretne pomysły na rozwój ośrodka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małgorzata Niemkiewicz nowym dyrektorem MOPR w Gdańsku

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

22 lip 2016 14:47


- To dobry moment na wprowadzenie zmian w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Czas na wprowadzanie innowacji społecznych dla mieszkańców – powiedział podczas wręczania nominacji nowej dyrektor MOPR prezydent Adamowicz.

Małgorzata Niemkiewicz jest gdańszczanką i przez ostatnie dwadzieścia lat pracowała w Caritas Archidiecezji Gdańskiej, gdzie ostatnio zajmowała stanowisko sekretarza zarządu. Jest doktorem nauk społecznych, przewodniczącą Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, wiceprzewodniczącą Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych, członkinią Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej oraz Polskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego.

Małgorzata Niemkiewicz podjęła decyzję o przystąpieniu do konkursu nie tylko ze względu na rozwój zawodowy, ale również na wyjątkowy moment, w którym go ogłoszono.

- Wydzielenie Gdańskiego Centrum Świadczeń ze struktury MOPR to w mojej opinii ogromna szansa na zmianę jakościową w pracy socjalnej. To więcej czasu na rzeczywistą pracę w środowisku i na włączanie się w inicjatywy lokalne. To więcej czasu na budowanie zespołów, składających się z wielu podmiotów, zajmujących się rozpoznawaniem i odpowiadaniem na potrzeby i problemy klientów MOPR-u. To również możliwość skupienia się na zapobieganiu, na swoistej „profilaktyce społecznej”, która jest dla mnie bardzo ważna – mówi nowa dyrektor MOPR-u.

- Serdecznie witam na polu pracy w obszarze polityki społecznej miasta. MOPR jest jednym z filarów jej realizacji. Życzę owocnej i efektywnej współpracy z partnerami i organizacjami pozarządowymi na rzecz mieszkańców. Misja MOPR-u „Nasze wsparcie – Twoja samodzielność” jak wiemy wymaga innowacji społecznych, zmieniamy i rozwijamy się dla gdańszczan – mówił podczas powitania nowej dyrektor MOPR-u Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Najbliższe plany

W najbliższym czasie nowa dyrektor chce poznać zespół oraz organizacje współpracujące. W działaniach MOPR-u widzi miejsce na innowacje społeczne.

- Na początek z zastosowaniem nowych koncepcji animacji środowisk, budowania lokalnego oparcia społecznego dla osób wymagających wsparcia. Ważne jest dla mnie zastosowanie narzędzi ekonomii społecznej w kreowaniu miejsc pracy dla osób mających szczególne trudności na rynku pracy, a w dalszej perspektywie działania według diagnozowanych potrzeb, pojawiających się wizji i istniejących możliwości. Szczególnie w koncepcji budowania społecznie odpowiedzialnego terytorium – mówi Małgorzata Niemkiewicz.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

akson 2016-09-21 22:30:39

Komentarz Pani "izabela.kubacka1980" jest zatrważający!!! Mam nadzieję, że prokuratura podjęła już z urzędu stosowne działania... Nie może być przyzwolenia na krzywdzenie dzieci!!!

izabela.kubacka1980@wp.pl 2016-09-12 01:29:43

Przybycie Pani dr Niemkiewicz jest nadzieją dla dzieci i ich rodziców. Liczymy, że nowa Pani Dyrektor nie będzie przyglądała się biernie karaniu dzieci zakładem psychiatrycznym jak dysydentów sowieckich, skończą się praktyki prania mózgów dzieci, skończą się psychotropy dla tłumienia tęsknoty do mamy, skończy się poniżanie rodziców i niedola dzieci taka jak w Fundacji Dla Rodziny (sic!) Ogniska Nadziei, skończy się handel ludźmi bo za dziećmi idą ogromne pieniądze od miasta, dzieci po odstawieniu ogłupiającej chemii zaczną się lepiej uczyć i będą wracały ze szkół specjalnych do normalnych. Modlimy się o to by Anna Sobota nie decydowała więcej o losie rodzin bo jest bardzo złą kobietą kompletnie bez serca. Mamy też nadzieję, że Pani Dyrektor zobaczy jak szczątkowe kwoty otrzymują dzieci w porównaniu do biznesu fundacji i że jest to bliższe kradzieży niż pomocy. Naszym zdaniem patologię można zastąpić Ośrodkiem Wsparcia Dziennego dla dzieci, bo dotąd wspierany był biznes a dzieci krzywdzone. Pani dr Niemkiewcz życzymy determinacji w zamienianiu zła w dobro, w doborze ludzi z misją w miejsce bezdusznych kanalii które demolują nam serca.