Małgorzata Kidawa-Błońska nowym rzecznikiem rządu

0 0
Małgorzata Kidawa-Błońska nowym rzecznikiem rządu

- Dotychczasowa wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska została nowym rzecznikiem rządu; posłanka zastąpiła Pawła Grasia. "Na pewno będę musiała zmienić moje zdanie w stosunku do Twittera" - zadeklarowała Kidawa-Błońska. Zapowiedziała spotkanie z dziennikarzami.

O podpisaniu nominacji dla Kidawy-Błońskiej premier Donald Tusk poinformował we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów.

"Jak pan minister Graś zauważył - nie wiem czy zauważył, bo zabrał głos (na początku konferencji prasowej), ale już nie jest rzecznikiem prasowym rządu, a więc jest dziś uzurpatorem - podpisałem nominację i zakres obowiązków dla nowego ministra, sekretarza stanu w mojej kancelarii" - powiedział premier.

"Nie jest tak łatwo zastąpić Pawła Grasia, ale któż ma do tego więcej talentów i predyspozycji, niż pani minister Kidawa-Błońska. Według mojej wiedzy nikt w Polsce sobie lepiej nie poradzi w tej nowej roli" - oświadczył premier.

Kidawa Błońska pytana, jak planuje zmienić lub poprawić politykę wizerunkową rządu, powiedziała, że chciałaby zacząć od spotkania z dziennikarzami, które mogłoby się odbyć w przyszłym tygodniu.

"Na pewno będę musiała zmienić moje zdanie w stosunku do Twittera. Ale będą do tego bardzo powoli podchodziła i spokojnie. Muszę nauczyć się tych nowych technologii, do których zawsze podchodziłam z taką dużą ironią, mówiąc, że wolę jednak bezpośrednią rozmowę i bezpośredni sposób komunikacji. Ale na to potrzebuję też trochę czasu" - dodała rzeczniczka rządu.

Graś podziękował dziennikarzom za współpracę. "Chciałbym państwu bardzo serdecznie podziękować za współpracę, za cierpliwość, wyrozumiałość ze strony państwa dziennikarzy i do zobaczenia w innych rolach" - powiedział.

Graś pełnił funkcję rzecznika rządu od 23 lutego 2009 roku. W grudniu ub.r. został sekretarzem generalnym PO. Premier zapowiedział wtedy zmianę na stanowisku rzecznika, ponieważ - jak przekonywał - obie funkcje są nie do pogodzenia.

Kidawa-Błońska (ur. w 1957 r.) jest posłanką PO od 2005 roku; z sukcesem startowała do Sejmu ze stołecznej listy Platformy także w 2007 i 2011 roku. Jest żoną reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego, z którym ma syna Jana.

Kidawa-Błońska w 1983 ukończyła studia socjologiczne na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

W drugiej połowie lat 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Od 1994 do 2005 była producentem filmowym w spółce Gambit Production.

Działała w Unii Wolności, od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej (w latach 2006-2013 kierowała warszawskimi strukturami partii). Przez kilka lat zasiadała w radzie m.st. Warszawy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.