Magdalena Nawara członkiem zarządu Banku Pocztowego

0 0
Magdalena Nawara członkiem zarządu Banku Pocztowego
Magdalena Nawara z Bankiem Pocztowym związana jest od 2011 r. (Fot. Wikimedia)

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Magdaleny Nawary na stanowisko członka zarządu Banku Pocztowego.

Magdalena Nawara została powołana do składu zarządu Banku w miejsce Michała Sobiecha, który jako członek zarządu odpowiadał za obszar finansów i ryzyka, a po wcześniejszym złożeniu rezygnacji przyjętej przez Radę Nadzorczą sprawował tę funkcję do 29 lutego 2016 r.

Michał Sobiech na stanowisko członka zarządu Banku Pocztowego powołany został w październiku 2009 r. Wcześniej, od czerwca 2009 r. w Banku Pocztowym pełnił funkcję dyrektora zarządzającego pionu finansów.

- Stanowisko członka zarządu miałem przyjemność piastować przez blisko 7 lat. Dziś z satysfakcją mogę powiedzieć, że pozostawiam sprawnie działający i zarządzany obszar finansów i ryzyka, potrafiący sprawnie reagować na zmiany rynkowe, ze standardami raportowania dorównującymi najlepszym praktykom rynkowym - mówi Michał Sobiech.

Magdalena Nawara, powołana na stanowisko 1 marca 2016 r., odpowiadać będzie za obszar ryzyka i operacji.

Magdalena Nawara z Bankiem Pocztowym związana jest od 2011 r. W tym czasie zajmowała stanowisko dyrektora departamentu ryzyka rynkowego, operacyjnego i ICAAP, a następnie od 2012 r. była dyrektorem zarządzającym pionu ryzyka, odpowiadając m.in. za: wdrożenie kompleksowej strategii zarządzania ryzykiem wspierającej realizacje inicjatyw biznesowych, zapewnienie efektywnego systemu podejmowania decyzji kredytowych, prewindykacji, windykacji i restrukturyzacji wierzytelności, proces ICAAP, a także wdrażanie rozwiązań umożliwiających efektywne zarządzanie ryzykiem kredytowym, płynności, rynkowym i operacyjnym.

Wcześniej przez ponad 10 lat (1999-2011) pracowała w Banku BPH w obszarze zarządzania ryzykiem rynkowym i płynności m.in. na stanowisku kierownika zespołu ryzyka rynkowego, płynności i kontrolingu operacji skarbowych, uczestnicząc w procesach fuzji i podziału banku.

Doświadczenie zdobyte w bankowości pozwala jej na zarządzanie procesami, operacjami i ryzykiem w ramach prowadzonych przez bank projektów, a także na optymalizowanie obszaru ryzyka w ofercie produktowej adresowanej do bazy klienckiej Banku Pocztowego.

Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku finanse i bankowość.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.