Magdalena Kruszewska prezesem Sanofi

0 0
Magdalena Kruszewska prezesem Sanofi
Magdalena Kruszewska (na zdjęciu), Robert Łukawski i Jerome Geoffroy w zarządzie Sanofi. (fot. mat.pras.)

Nowym prezesem Sanofi-Aventis została Magdalena Kruszewska, która objęła również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u Consumer Healthcare w grupie Sanofi w Polsce.

Magdalena Kruszewska posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu zespołami w branży farmaceutycznej, z którą związana jest od 2002 r. Do grupy Sanofi w Polsce dołączyła w 2014 r., obejmując funkcję dyrektora dywizji Consumer Healthcare.

Wcześniej przez kilkanaście lat, Magdalena Kruszewska pracowała w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, początkowo jako Business Unit Director Poland i Country Manager Baltics, a następnie jako General Manager odpowiadała za biznes Consumer Healthcare w Czechach i na Słowacji. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynała w działach marketingu i sprzedaży firmy Unilever. Pełniła również funkcję dyrektora marketingu w firmie Diageo Pillsbury.

Magdalena Kruszewska jest absolwentką wydziału psychologii oraz wydziału pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, studiowała również na wydziale filozofii i socjologii UW. W związku z wprowadzeniem nowej struktury organizacyjnej Sanofi na świecie, od 1 stycznia br. Kruszewska pełni również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u Consumer Healthcare oraz stanęła na czele Nepentes Pharma, firmy działającej na rynku dermokosmetyków, wchodzącej w skład grupy Sanofi w Polsce.

Do nowego zarządu dołączył także Robert Łukawski, który objął funkcję członka zarządu Sanofi-Aventis oraz wiceprezesa Nepentes Pharma. Robert Łukawski jest związany z Sanofi od 2011 r., początkowo pełnił funkcję Head of Finance Operations, a od 2014 roku Commercial Director grupy w Polsce. W związku z wprowadzeniem nowej struktury organizacyjnej Sanofi na świecie, Robert Łukawski od 1 stycznia br. pełni również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u General Medicines.

W składzie zarządu jest także Jerome Geoffroy, który dołączył do grupy w Polsce we wrześniu 2015 roku, obejmując stanowisko dyrektora finansowego. Jerome Geoffroy związany jest z Sanofi od 2002 r., pracował zarówno w centrali w Paryżu jak i w filiach firmy w różnych częściach świata.

Zmiany w Polsce wiążą się z wdrożeniem nowej struktury Sanofi, zarówno na poziomie globalnym firmy, jaki na poszczególnych rynkach lokalnych, która została ogłoszona w połowie lipca 2015 r. Nowa organizacja oparta o globalne działy tzw. Business Units została utworzona, aby wesprzeć rozwój Sanofi na świecie, m.in. w związku z planowanymi wprowadzeniami na rynek nowych produktów. Od 1 stycznia br. w Sanofi w Polsce powołano 6 Business Unit’ów: General Medicines, Diabetes & Cardiovascular, ConsumerHealthcare, Sanofi Genzyme, Sanofi Pasteur oraz Merial.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.