Magdalena Kruszewska prezesem Sanofi

Nowym prezesem Sanofi-Aventis została Magdalena Kruszewska, która objęła również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u Consumer Healthcare w grupie Sanofi w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Magdalena Kruszewska prezesem Sanofi

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 sty 2016 11:31


Magdalena Kruszewska posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu zespołami w branży farmaceutycznej, z którą związana jest od 2002 r. Do grupy Sanofi w Polsce dołączyła w 2014 r., obejmując funkcję dyrektora dywizji Consumer Healthcare.

Wcześniej przez kilkanaście lat, Magdalena Kruszewska pracowała w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, początkowo jako Business Unit Director Poland i Country Manager Baltics, a następnie jako General Manager odpowiadała za biznes Consumer Healthcare w Czechach i na Słowacji. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynała w działach marketingu i sprzedaży firmy Unilever. Pełniła również funkcję dyrektora marketingu w firmie Diageo Pillsbury.

Magdalena Kruszewska jest absolwentką wydziału psychologii oraz wydziału pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, studiowała również na wydziale filozofii i socjologii UW. W związku z wprowadzeniem nowej struktury organizacyjnej Sanofi na świecie, od 1 stycznia br. Kruszewska pełni również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u Consumer Healthcare oraz stanęła na czele Nepentes Pharma, firmy działającej na rynku dermokosmetyków, wchodzącej w skład grupy Sanofi w Polsce.

Do nowego zarządu dołączył także Robert Łukawski, który objął funkcję członka zarządu Sanofi-Aventis oraz wiceprezesa Nepentes Pharma. Robert Łukawski jest związany z Sanofi od 2011 r., początkowo pełnił funkcję Head of Finance Operations, a od 2014 roku Commercial Director grupy w Polsce. W związku z wprowadzeniem nowej struktury organizacyjnej Sanofi na świecie, Robert Łukawski od 1 stycznia br. pełni również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u General Medicines.

W składzie zarządu jest także Jerome Geoffroy, który dołączył do grupy w Polsce we wrześniu 2015 roku, obejmując stanowisko dyrektora finansowego. Jerome Geoffroy związany jest z Sanofi od 2002 r., pracował zarówno w centrali w Paryżu jak i w filiach firmy w różnych częściach świata.

Zmiany w Polsce wiążą się z wdrożeniem nowej struktury Sanofi, zarówno na poziomie globalnym firmy, jaki na poszczególnych rynkach lokalnych, która została ogłoszona w połowie lipca 2015 r. Nowa organizacja oparta o globalne działy tzw. Business Units została utworzona, aby wesprzeć rozwój Sanofi na świecie, m.in. w związku z planowanymi wprowadzeniami na rynek nowych produktów. Od 1 stycznia br. w Sanofi w Polsce powołano 6 Business Unit’ów: General Medicines, Diabetes & Cardiovascular, ConsumerHealthcare, Sanofi Genzyme, Sanofi Pasteur oraz Merial.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.