Magdalena Gaj zrezygnowała ze stanowiska prezesa UKE

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Magdalena Gaj złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Sejm ma zająć się w tym wnioskiem 7 lipca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Magdalena Gaj zrezygnowała ze stanowiska prezesa UKE

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

5 lip 2016 9:15


Na podstawie art. 190 ust. 4, w związku z art. 190 ust. 4a pkt 5 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. 2014, poz. 243 z późn. zm.), wnioskuję o odwołanie przez Sejm za zgodą Senatu Pani Magdaleny Gaj ze stanowiska Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w związku ze złożoną rezygnacją - napisała premier Beata Szydło we wniosku skierowanym do Sejmu.

Wniosek wpłynął do Sejmu 1 lipca, zaś 4 lipca został skierowany do rozpatrzenia do Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Według harmonogramu obrad rozpoczynającego się dziś posiedzenia Sejmu, głosowanie nad odwołaniem prezesa UKE zaplanowano w bloku głosowań, które odbędą się 7 lipca w godz. 9:00-11:30.

Czytaj też: Wybrano Top 10 najbardziej wpływowych kobiet polskiego sektora IT

- Jakiś czas temu postawiłam kilka celów, które zrealizowałam. I po 15 latach w administracji zdecydowałam się złożyć rezygnację. Zostawiam po sobie LTE, naziemną telewizję cyfrową i ruszenie budowy światłowodów w Polsce. Czas na inne wyzwania - napisała Gaj.

Na następcę Gaj typowany jest Krzysztof Dyl, powołany już za nowego rządu na wiceprezesa UKE.

W wywiadzie dla tygodnika "wSieci" pod koniec czerwca Gaj poinformowała, że nie będzie kandydować na kolejną kadencję prezesa UKE. Jej kadencja kończy się w styczniu 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.