Maciej Tybura nowym prezesem Ciechu. Dariusz Krawczyk odwołany

22 lipca Rada Nadzorcza Ciechu odwołała ze stanowiska prezesa Dariusza Krawczyka i na jego miejsce powołała Macieja Tyburę, który od października 2014 roku pełnił funkcję członka zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Maciej Tybura nowym prezesem Ciechu. Dariusz Krawczyk odwołany

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

22 lip 2015 22:13


Rada nadzorcza Ciechu nie podała powodu odwołania. Krawczyk był prezesem Ciechu od maja 2012 roku.

W połowie 2014 roku kontrolę nad spółką przejął obecny właściciel, KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments.

Nowy prezes Ciechu ma skupić się na rozwoju spółki w nowych segmentach rynku oraz ekspansji międzynarodowej.

Czytaj też: Dariusz Krawczyk, prezes Ciechu odchodzi z rady nadzorczej Polimeksu-Mostostal

"Przez trzy lata zarządzania Ciechem Dariusz Krawczyk potwierdził, że jest wysokiej klasy ekspertem od złożonych projektów restrukturyzacyjnych. Dzięki wprowadzonym zmianom Ciech rozpoczyna kolejny etap rozwoju. Priorytetem spółki jest dynamiczny rozwój w nowych segmentach rynku i ekspansja międzynarodowa" – powiedział, cytowany w komunikacie, Sebastian Kulczyk, prezes zarządu Kulczyk Investments, większościowego udziałowca Ciechu.

"Decyzją Rady Nadzorczej cele te będą realizowane przez nowego prezesa, który będzie nie tylko kontynuować restrukturyzację, ale przede wszystkim wdrażać założenia strategii globalnego wzrostu i zwiększania oferty produktowej" - dodał.

Maciej Tybura pełnił dotychczas funkcji członka zarządu Ciechu. Jest ponadto m.in. członkiem rady nadzorczej Tauronu. Wcześniej w latach 2012-2014 był doradcą prezesa KGHM oraz członkiem nadzoru KGHM TFI. Do 2012 roku był natomiast członkiem zarządu KGHM.

Maciej Tybura jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W latach 1999-2001 ukończył studia MBA na Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu. W latach 2000-2001 ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kamila 2016-02-22 22:13:10

Ciech traci chyba dobrego prezesa. Krawczyk wręcz bezprecedensowo ustawił byłą spółke na wysokiej półce. Uważam , że Polnord zyskał dobrego zarządce , który poprowadzi ich na wysokie szczyty . Trzeba dać mu czas na wykazanie się , ja jestem ciekawa co szykuje dla tej firmy za niespodzianki.