Maciej Szymański, prezes Empik Media & Fashion odchodzi z firmy

16 maja br. Maciej Szymański złożył rezygnację z funkcji członka zarządu i prezesa EM&F. Od maja pracami zarządu kierował będzie dyrektor finansowy - Jacek Bagiński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Maciej Szymański, prezes Empik Media & Fashion odchodzi z firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: propertynews.pl

Property News

19 maj 2014 9:41


Jak podano w komunikacie, decyzja ta została podjęta z uwagi na ograniczenie funkcji spółki wobec spółek zależnych, jakie nastąpiło w wyniku uchwał przyjętych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy EM&F w dniu 10 kwietnia br.

10 kwietnia NWZA przyjęto uchwałę wprowadzającą zmiany w statucie spółki, w następnie czego odpowiednio zmienione zostały także umowy spółek zależnych EM&F. Firma podaje, że głównym celem zmian jest usprawnienie procesów decyzyjnych i zarządczych w ramach Grupy.

Jednocześnie przedstawiciele głównych akcjonariuszy (tj. Penta Investments i Eastbridge) zostaną powołani do rad nadzorczych kluczowych spółek zależnych EM&F, aby skupić się bezpośrednio na ich działalności operacyjnej. " Umożliwi to bardziej efektywny wgląd i nadzór nad realizacją celów strategicznych, operacyjnych i finansowych przez poszczególne spółki zależne EM&F" - czytamy w komunikacie.

Wprowadzone zmiany umożliwią kluczowym spółkom zależnym z Grupy EM&F - zarówno w 2014 roku jak i w kolejnych latach - lepszą realizację zatwierdzonych strategii, wypracowanie zakładanych wyników finansowych, jak również poprawę efektywności poprzez wdrażanie inicjatyw i projektów uzgodnionych bezpośrednio pomiędzy zarządami tych spółek a ich własnymi radami nadzorczymi.

Najważniejsze wprowadzone zmiany w ładzie korporacyjnym to: powołanie rad nadzorczych dla poszczególnych kluczowych spółek zależnych Grupy EM&F (Empik, Smyk, E-commerce Services, Learning Systems Poland, Ultimate Fashion, EM&F Development), z których każda będzie składać się z czterech członków, w tym dwóch wyznaczonych przez Eastbridge i dwóch przez Penta Investments. Ograniczenie, w związku z powyższym, roli, jaką EM&F odgrywała dotąd wobec swych podmiotów zależnych.

"EM&F oczywiście będzie dalej pełnić funkcję spółki holdingowej i kontynuować działania administracyjne, koncentrując się jednak głównie na zapewnieniu finansowania dla działalności Grupy EM&F, jej płynności finansowej, realizacji obowiązków sprawozdawczych i innych ustawowych obowiązków typowych dla spółki giełdowej. Ponadto Spółka koordynować będzie obsługę IT dla całej Grupy EM&F oraz rozwój jej sieci sprzedaży" - podano.

W wyniku tej istotnej zmiany roli EM&F jako spółki holdingowej i ograniczeniu jej funkcji wobec spółek zależnych Maciej Szymański, dotychczasowy prezes zarządu spółki i CEO Grupy EM&F, zdecydował się zakończyć współpracę ze spółką i kontynuować swoją karierę poza Grupą EM&F.

"Szymański pełnił funkcję prezesa oraz CEO Grupy EM&F od kwietnia 2010 roku i wniósł duży wkład w realizację strategii Grupy EM&F jako detalisty wielokanałowego, głównie w kontekście dynamicznego rozwoju kanału sprzedaży internetowej i uruchomienia projektów związanych z digitalizacją treści, jak również wdrożeniem zaawansowanych narzędzi CRM w spółkach zależnych Grupy EM&F" - informuje spółka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.