Maciej Szymański dyrektorem zarządzającym Waterland Private Equity Investments w Polsce

0 0
Maciej Szymański dyrektorem zarządzającym Waterland Private Equity Investments w Polsce
Maciej Szymański, fot. mat.pras.

Maciej Szymański został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego oddziału Waterland Private Equity Investments w Polsce.

Maciej Szymański będzie odpowiedzialny za operacje Waterland na rynku polskim, a ponadto za inwestycje w wybranych segmentach działalności funduszu. Będzie kierował działaniami lokalnego zespołu inwestycyjnego, w skład którego wchodzą: Dominik Czajewski (Investment Director), Tomasz Karpiński (Investment Manager) i Dominik Sypnicki (Associate).

Zanim dołączył do zespołu Waterland, pełnił funkcję prezesa i CEO grupy detalicznej Empik Media & Fashion, notowanej na GPW w Warszawie, gdzie odpowiadał za całościową strategię grupy i nadzorował operacje spółek portfelowych.

Wcześniej, przez 11 lat Maciej Szymański pracował w firmie Sephora (wchodzącej w skład grupy LVMH Moet-Hennessy Louis Vuitton), globalnego dystrybutora luksusowych marek kosmetyków i perfum, gdzie piastował następujące funkcje: dyrektora generalnego na Europę Wschodnią, dyrektora generalnego Sephora Francja i prezesa Sephora w regionie Greater China.

We wcześniejszej etapach swojej kariery zawodowej Maciej Szymański pełnił funkcje zarządcze w firmach motoryzacyjnych i sektora FMCG w Polsce. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował w wielu krajach - w Polsce, Czechach, Rosji, na Ukrainie, w Niemczech, Francji, Chinach i Hong-Kongu.

Studiował Lingwistykę na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, jest absolwentem Instytutu Zarządzania (IAE) Uniwersytetu Lyon III (Francja) oraz posiada dyplom Executive MBA INSEAD we Francji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.