Maciej Szymański dyrektorem zarządzającym Waterland Private Equity Investments w Polsce

Maciej Szymański został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego oddziału Waterland Private Equity Investments w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Maciej Szymański dyrektorem zarządzającym Waterland Private Equity Investments w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 mar 2015 11:42


Maciej Szymański będzie odpowiedzialny za operacje Waterland na rynku polskim, a ponadto za inwestycje w wybranych segmentach działalności funduszu. Będzie kierował działaniami lokalnego zespołu inwestycyjnego, w skład którego wchodzą: Dominik Czajewski (Investment Director), Tomasz Karpiński (Investment Manager) i Dominik Sypnicki (Associate).

Zanim dołączył do zespołu Waterland, pełnił funkcję prezesa i CEO grupy detalicznej Empik Media & Fashion, notowanej na GPW w Warszawie, gdzie odpowiadał za całościową strategię grupy i nadzorował operacje spółek portfelowych.

Wcześniej, przez 11 lat Maciej Szymański pracował w firmie Sephora (wchodzącej w skład grupy LVMH Moet-Hennessy Louis Vuitton), globalnego dystrybutora luksusowych marek kosmetyków i perfum, gdzie piastował następujące funkcje: dyrektora generalnego na Europę Wschodnią, dyrektora generalnego Sephora Francja i prezesa Sephora w regionie Greater China.

We wcześniejszej etapach swojej kariery zawodowej Maciej Szymański pełnił funkcje zarządcze w firmach motoryzacyjnych i sektora FMCG w Polsce. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował w wielu krajach - w Polsce, Czechach, Rosji, na Ukrainie, w Niemczech, Francji, Chinach i Hong-Kongu.

Studiował Lingwistykę na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, jest absolwentem Instytutu Zarządzania (IAE) Uniwersytetu Lyon III (Francja) oraz posiada dyplom Executive MBA INSEAD we Francji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.