Maciej Stańczuk nowym wiceprezesem w Polimeksie Mostostalu

Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu podjęła uchwałę o powołaniu do składu zarządu spółki Macieja Stańczuka i powierzeniu mu funkcji wiceprezesa na okres trzyletniej indywidualnej kadencji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Maciej Stańczuk nowym wiceprezesem w Polimeksie Mostostalu

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

11 lut 2014 11:40


Maciej Stańczuk jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Getyndze, studiów podyplomowych na Wydziale Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu w Mannheim. Ukończył także Advanced Management Programme IESE na Uniwersytecie Navarra w Barcelonie.

W przeszłości pełnił m.in. funkcje członka zarządu w Polskim Banku Rozwoju, a także prezesa zarządu WestLB Bank Polska (obecnie Polski Bank Przedsiębiorczości), w którym przepracował 20 lat. Stańczuk jest prezesem Polsko-Saudyjskiej Rady Gospodarczej, wiceprezydentem organizacji Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej.

Stańczuk, w związku z objęciem stanowiska wiceprezesa Polimeksu, zrezygnował z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej Budimeksu.

Skład zarządu Polimeksu-Mostostalu twarzą obecnie jeszcze prezes Gregor Sobisch oraz wiceprezesi Arkadiusz Kropidłowski i Joanna Makowiecka.

- Zarząd w powiększonym składzie będzie mógł bardziej efektywnie realizować stojące przed nim zadania. Jest to szczególnie ważne w trakcie przeprowadzania restrukturyzacji finansowej i operacyjnej firmy oraz wdrażania jej nowej strategii działania - powiedział Sobisch cytowany w komunikacie.

- To dobry wybór dla spółki i akcjonariuszy. Pan Maciej Stańczuk jest doświadczonym specjalistą o znaczącym stażu i osiągnięciach zawodowych w międzynarodowym środowisku biznesowym - podsumował.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.