Maciej Plebański dyrektorem ds. strategii i rozwoju w Indata Software

0 0
Maciej Plebański dyrektorem ds. strategii i rozwoju w Indata Software
Maciej Plebański (fot.mat.pras.)

Indata Software podjął decyzję o poszerzeniu zespołu zarządzającego i powołał Macieja Plebańskiego na stanowisko dyrektora ds. strategii i rozwoju.

Nowy członek kadry kierowniczej rozpoczął pracę w marcu 2015 roku i będzie odpowiedzialny za strategiczne cele organizacji i rozwój oferty Grupy Indata związany z realizowanymi przejęciami.

Maciej Plebański posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie w branży ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne) zdobyte poprzez współpracę z największymi klientami i partnerami w Polsce i za granicą. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach.

W latach 2013-2015 pełnił funkcję prezesa zarządu i dyrektora sprzedaży spółki T-Systems Polska Sp. z o.o. należącej do Grupy Deutsche Telekom, wcześniej przez 4 lata był dyrektorem sprzedaży w T-Systems Polska Sp. z o.o. W latach 2005-2008 pełnił funkcję regionalnego dyrektora sprzedaży w Siemens Sp. z o.o. odpowiadającego za sprzedaż pro-duktów i usług ICT a wcześniej dyrektorem sprzedaży i prezesem zarządu w firmie Intelix Sp. z o.o. specjalizującej się w rozwiązaniach teleinformatycznych.

- Indata Software jest obecnie w przełomowym momencie swojego rozwoju – w drodze na główny parkiet, przed ofertą publiczną i kolejnymi akwizycjami. W związku z dynamiczną rozbudową struktur grupy zdecydowaliśmy o poszerzeniu zespołu zarządzającego. Maciej Plebański to menedżer o ogromnym doświadczeniu w zakresie projektowania i wdrażania systemów informatycznych a także sprzedaży i tworzenia strategii rozwoju biznesu. W Indata Software będzie odpowiedzialny za sprzedaż całej grupy oraz wdrażanie strategii i rozwój biznesu – mówi Grzegorz Czapla, prezes zarządu Indata Software SA.

- Bardzo się cieszę z objęcia funkcji dyrektora odpowiedzialnego za strategię i rozwój Indata Software. To dla mnie kolejne ważne wyzwanie zawodowe. Wykorzystując moje dotychcza-sowe doświadczenie w budowaniu struktur sprzedaży o międzynarodowym zasięgu będę się skupiał na wdrażaniu strategii grupy, w tym budowaniu synergii wynikających ze zrealizowa-nych przejęć, oraz współpracy z największymi kontrahentami zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego – mówi Maciej Plebański, nowo mianowany dyrektor ds. strategii i rozwoju.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • Matko Swieta! Nikt nie czytal opinii o tym czlowieku?
  Z t-systems zwolniony w trybie natychmiastowym. Przeciez to sa firmy z tego samego miasta! Włos sie jezy na glowie!
 • Słyszałem, że z T-Systems został zwolniony w trybie natychmiastowym?
 • Ciekawe ile czasu potrzebuje aby rozlozyc Indate. Tsystems rozlozyl w 2 lata...

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.