Maciej Kopeć podsekretarzem stanu w MEN

Beata Szydło powołała Macieja Kopcia na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Maciej Kopeć podsekretarzem stanu w MEN

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

4 sty 2016 11:53


Maciej Kopeć (ur. 1962 r. w Poznaniu) to absolwent studiów na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek historia). Pracę jako nauczyciel rozpoczął w 1987 r. Od 1990 r. – nauczyciel mianowany. W latach 1996 – 2006 – wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie.

W 2001 r. uzyskał kwalifikacje w zakresie zarządzania oświatą, nauczyciel dyplomowany (2003 r.), egzaminator egzaminu maturalnego z historii (2004 r.). w latach 2006-2008 zachodniopomorski kurator oświaty.

Przygotowani przez niego uczniowie uzyskali ponad 150 tytułów finalisty i laureata ogólnopolskich olimpiad i konkursów przedmiotowych, wojewódzkich i miejskich konkursów historycznych, byli stypendystami Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, ministra edukacji narodowej, prezydenta miasta Szczecina

Maciej Kopeć za wybitne osiągnięcia został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz wyróżniony: dwukrotnie nagrodą ministra edukacji narodowej, dwukrotnie nagrodą kuratora oświaty, siedmiokrotnie nagrodą prezydenta miasta Szczecina, w tym nagrodą Primus Inter Pares dla najlepszego nauczyciela w Szczecinie, nagrodą Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej i Medalem Olimpiady Historycznej oraz wieloma innymi nagrodami i wyróżnieniami różnych instytucji i organizacji.

Obok pracy zawodowej angażował się w działalność społeczną. W latach 80. w NZS, KPN i „Solidarność”, następnie m.in. w oświatowych związkach zawodowych („Solidarność”, „Solidarność – 80”). Był radnym Miasta Szczecin (2006-2010). W 2015 r. został ponownie wybrany na szczecińskiego radnego (przewodniczący Komisji ds. Kultury RM Szczecin).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.