Łukasz Greinke prezesem Morskiego Portu Gdańsk. Jest nowa wiceprezes

• Radca prawny Łukasz Greinke został nowym prezesem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
• W konkursie pokonał pięciu kandydatów na to stanowisko.
• Rada Nadzorcza na wiceprezesa zarządu ds. finansowych, spośród ok. 30 kandydatów, wybrała Bożenę Jankowską.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łukasz Greinke prezesem Morskiego Portu Gdańsk. Jest nowa wiceprezes

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 maj 2016 15:27


Rada Nadzorcza na początku kwietnia odwołała Dorotę Raben ze stanowiska prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, na około trzy miesiące przed końcem kadencji. Nie podano powodu odwołania. Rada ogłosiła wówczas konkurs na prezesa zarządu i wiceprezesa ds. finansowych.

Jak podano we wtorek (10 maja) na stronie internetowej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG), "decyzją Rady Nadzorczej ZMPG na stanowisko Prezesa Zarządu spółki powołano Łukasza Greinke, natomiast stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowanych powierzono Bożenie Jankowskiej". Podano, że Rada Nadzorcza dokonała weryfikacji zgłoszonych kandydatur na posiedzeniach w poniedziałek i we wtorek, zgodnie z opublikowanym 11 kwietnia br. ogłoszeniem wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego na te stanowiska.

Sekretarz Rady Nadzorczej reprezentujący Skarb Państwa, Przemysław Marchlewicz powiedział, że radca prawny Łukasz Greinke powołany przez RN na prezesa zarządu od wielu lat związany jest z branżą logistyczną. "Obsługiwał różne spółki z branży logistycznej, do tej pory był partnerem w kancelarii" - dodał. Jak czytamy na stronie Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Greinke Mydlarski Nowak Zysk i Partnerzy w Gdyni, nowy prezes specjalizuje się m.in. w prawie podatkowym.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2000 roku. W latach 2000 - 2004 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej i Izbie Skarbowej w Gdańsku. Ukończył Podyplomowe Studia Podatkowe w Toruniu. W 2007 roku wpisany został na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku.

Marchlewicz powiedział, że Bożena Jankowska, nowo powołana wiceprezes zarządu ds. finansowanych przez 15 lat była dyrektorem ds. finansowych w Bałtyckim Terminalu Zbożowym w Gdyni. Podał, że ma ok. 30 letnie doświadczenie w sprawach finansowych.

Swoje obowiązki mają przejąć w środę. Zaznaczył, że zarząd portu w Gdańsku jest już w pełnym, trzyosobowym składzie. Ze składu poprzedniego zarządu portu swoje stanowisko zachował Jerzy Melaniuk, wiceprezes ds. infrastruktury.

"Było dużo kandydatów i RN starała się dokonać maksymalnie dobrego wyboru, żeby z jednej strony umożliwić dopływ świeżej krwi, a z drugiej strony żeby utrzymać pewien balans z doświadczeniem portowym" - tłumaczył. "Jest duża szansa na sukces" - podkreślił Marchlewicz.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.