Leszek Szafran dyrektorem generalnym w Goodyear

0 0
Leszek Szafran dyrektorem generalnym w Goodyear
Leszek Szafran został dyrektorem generalnym ds. sprzedaży na Polskę i Ukrainę w Goodyear. /fot. mat.pras.

Pierwszego września Leszek Szafran objął funkcję dyrektora generalnego ds. sprzedaży na Polskę i Ukrainę w Goodyear.

Leszek Szafran posiada 20-letnie, międzynarodowe doświadczenie w pracy w Goodyearze. Karierę zawodową rozpoczynał w Polsce, gdzie przez pierwsze 14 lat w ramach struktur TC Dębica oraz Goodyear Dunlop Tires Polska zajmował wiele stanowisk z obszaru sprzedaży i marketingu. Następnie przeniósł się do Republiki Południowej Afryki, gdzie był dyrektorem generalnym Goodyear South Africa.

Później pełnił m.in. funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu EEMEA (Europa Wschodnia, Bliski Wschód, Afryka), dyrektora ds. sprzedaży opon do samochodów osobowych na rynkach wschodzących oraz dyrektora pionu ds. bieżnikowania opon w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Nowy dyrektor generalny ds. sprzedaży jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra na wydziale zarządzania i marketingu. Ukończył także prestiżowy Senior Leader Development Program w szkole zarządzania w Rotterdamie na Uniwersytecie Erazma.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach produkcyjnych w 22 krajach, zatrudniając 67 tys. pracowników. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów.

W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica, która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3 tys. osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Panie Leszku, gratulacje.! Może zbudujemy polską firmę zamiast pomagać imperialistom? Chętnie pomogę!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.