Leszek Miętek i Zenon Kozendra odwołani z rady nadzorczej PKP

Podczas nadzwyczajnego walne zgromadzenie akcjonariuszy PKP, które odbyło się 2 listopada, z rady nadzorczej spółki odwołano dwóch związkowców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Leszek Miętek i Zenon Kozendra odwołani z rady nadzorczej PKP

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/jm

4 lis 2015 15:46


PKP zmieniło statut spółki, zgodnie z którym, w radzie nadzorczej nie mogą zasiadać reprezentanci związków zawodowych - więcej na ten temat czytajcie tutaj.

W efekcie ze składu dotychczasowej rady nadzorczej odwołano Leszka Miętka, przewodniczącego Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych i przewodniczącego ZZ Maszynistów Kolejowych w Polsce oraz Zenona Kozendrę, członka Sekcji Krajowej Kolejarzy związku zawodowego "Solidarność".

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, które poinformowało o odwołaniu związkowców, jako przyczynę podało utratę zaufania.

W przesłanym oświadczeniu obaj byli członkowie RN PKP informują, że "zarzut ten nie został w żaden sposób uzasadniony i jest w naszym mniemaniu bezprawny, ponieważ posiadamy mandat zaufania pracowniczego na podstawie którego zostaliśmy członkami rady nadzorczej i interesów pracowniczych mamy obowiązek pilnować w radzie. W związku z faktem, że zostaliśmy do rady nadzorczej wybrani przez załogę, to jej zaufanie jest decydujące i prawnie usankcjonowane w regulaminie wyborów, gdzie jest zapisana procedura odwołania przedstawicieli przez pracowników, a nie przez ministra".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-11-05 11:37:50

DO STARJKU GENERALNEGO ! ZABLOKOWAĆ BIURA ZARZĄDU ! WYWALIĆ TYCH DARMOZJADÓW ZE STOŁÓW ! TO NIE PRYWATNY FOLWARK NIEROBÓW Z PO/PSL !