Leszek Krowicki trenerem reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej

• Leszek Krowicki został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej.
• Nowy trener rozpocznie pracę z reprezentacją 1 września 2016 r.
• Kontrakt został podpisany na 4 lata, zgodnie z cyklem olimpijskim, tj. do 31 sierpnia 2020 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Leszek Krowicki trenerem reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

4 lip 2016 15:05


Leszek Krowicki jest dyplomowanym trenerem piłki ręcznej. Ma wieloletnie, ogromne i niekwestionowane doświadczenie w pracy trenerskiej – zwłaszcza w piłce ręcznej kobiet. W latach 1986 – 88 był drugim trenerem reprezentacji Polski kobiet oraz trenerem klubu Start Gdańsk. Od 1989 roku pracuje w Niemczech - poinformował Związek Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP).

Był szkoleniowcem czołowych żeńskich klubów Bundesligii, między innymi: TuS Walle Bremen oraz BSV Buxtehuder. Był również pierwszym trenerem reprezentacji Holandii mężczyzn. Od 2005 roku do dziś jest trenerem żeńskiego klubu VfL Oldenburg.

Leszek Krowicki jako trener trzykrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec oraz czterokrotnie Puchar Niemiec i raz Superpuchar Niemiec. Dwa razy zdobył Puchar Europy. Ponadto był w finale i dwukrotnie w półfinale Pucharu Europy. Na swoim koncie ma także tytuł Klubowego Wicemistrza Europy.

Był reprezentantem Polski. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo i trzykrotnie wicemistrzostwo Polski. Uczestniczył w europejskich rozgrywkach pucharowych.

Nowy trener rozpocznie swoją pracę z reprezentacją Polski kobiet już za niespełna dwa miesiące. Początkowo – podobnie jak większość trenerów w Europie i na świecie – będzie ją łączył z pracą w klubie - podał ZPRP.

- Dziękuję za zaufanie. To dla mnie ogromny zaszczyt i wyzwanie. Jestem dumny, że mogę być trenerem reprezentacji Polski kobiet i reprezentować nasz kraj. Dołożę wszelkich starań by moja praca i praca całej drużyny była efektywna, a wyznaczone mi cele zostały zrealizowane – mówi Leszek Krowicki.

Leszek Krowicki już raz – 6 lat temu – otrzymał propozycję prowadzenia reprezentacji Polski kobiet. Wtedy względy zawodowe i osobiste nie pozwoliły mu na podjęcie tego zadania - donosi ZPRP.

- Cieszę się, że tak wybitny i doświadczony trener przyjął naszą ofertę. Wierzę, że współpraca z drużyną oraz Związkiem Piłki Ręcznej będzie układała się bardzo dobrze, a wyniki sportowe będą satysfakcjonować wszystkich: trenera, drużynę, Związek Piłki Ręcznej i kibiców – mówi Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP.

Wybór nowego trenera był poprzedzony wnikliwą analizą kompetencji i doświadczenia polskich i zagranicznych trenerów oraz konsultacjami z zawodniczkami z rady drużyny reprezentacji Polski kobiet - podał ZPRP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.