Lech Witecki odwołany z funkcji dyrektora GDDKiA - nową szefową będzie Ewa Tomala-Borucka

0 0
Lech Witecki odwołany z funkcji dyrektora GDDKiA - nową szefową będzie Ewa Tomala-Borucka

Na wniosek wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej premier Donald Tusk odwołał 13.02.2014 r. z funkcji p.o. Dyrektora GDDKiA Lecha Witeckiego. Decyzja jest wynikiem oceny całości działań podejmowanych przez dotychczasowe kierownictwo GDDKiA. Nową szefową Dyrekcji będzie Ewa Tomala-Borucka.

W ostateczną fazę realizacji wchodzi wiele inwestycji drogowych finansowanych z kończącej się perspektywy finansowej. Równocześnie GDDKiA przygotowuje nową pulę inwestycji drogowych finansowanych z nowego budżetu UE na lata 2014-2020.

- To kluczowy moment w jednym z najważniejszych obszarów działań mojego resortu. Myślę, że GDDKiA potrzebuje świeżych sil. Obecne kierownictwo pracuje nad tym wielkim projektem inwestycyjnym od 6 lat. Wiele rzeczy się udało i na pewno wszyscy odczuwają skok jakościowy, który dokonał się w tym czasie. Niestety nie udało się ustrzec błędów. Najbardziej dotkliwe to liczne opóźnienia w harmonogramach prac i zła atmosfera współpracy z wykonawcami i całą branżą budowlana - powiedziałapPremier Elżbieta Bieńkowska.

Rzeczniczka prasowa rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w TVN24, że Witecki pełnił obowiązki dyrektora, czyli nie miał "pełnego powołania".

"O jego odwołanie wnioskowała pani wicepremier Bieńkowska, ponieważ ta współpraca nie układała się najlepiej. A najtrudniejsze w tej współpracy było to, że pan Witecki miał nie najlepsze (...) i trudne kontakty z branżą budowlaną. W sytuacji, kiedy przed nami stoją bardzo duże wyzwania, to ta współpraca powinna układać się dobrze" - tłumaczyła rzeczniczka.

Zaznaczyła, że w najbliższym czasie zostanie rozpisany konkurs na stanowisko szefa GDDKiA.

Lech Witecki pełnił obowiązki dyrektora GDDKiA od maja 2008 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest centralnym organem administracji rządowej. Zarządza drogami krajowymi oraz realizuje budżet państwa w tym zakresie. GDDKiA m.in. gromadzi dane i sporządza informacje o sieci dróg publicznych, sprawuje nadzór nad przygotowaniem infrastruktury drogowej na potrzeby obrony państwa. Ponadto GDDKiA zarządza ruchem na drogach krajowych, przygotowuje i koordynuje budowę i eksploatację płatnych autostrad.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma centralę w Warszawie oraz 16 oddziałów wojewódzkich.

Jak donosi "Puls Biznesu" nową szefową Dyrekcji będzie Ewa Tomala-Borucka.

Ewa Tomala-Borucka dotychczas kierowała katowickim oddziałem dyrekcji. Pracuje w nim od 2007 r. i nadzorowała na Śląsku inwestycje warte 14 mld zł. Wg gazety "teraz dostanie trudniejsze zadanie. Musi dokończyć projekty z perspektywy 2007-13 (z rozliczeniem do 2015 r.) i przygotować grunt pod budowę dróg ekspresowych i obwodnic za około 100 mld zł".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.