Kto powinien zostać nowym prezesem Kompanii Węglowej?

Obecny zarząd KW, pracujący w okrojonym czteroosobowym składzie, niebawem zastąpi nowy, wyłoniony na kolejną kadencję. Kto zostanie prezesem?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto powinien zostać nowym prezesem Kompanii Węglowej?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

21 sty 2014 11:08


Dariusz Trzcionka, przewodniczący Kadry:

Na pewno nowym prezesem Kompanii Węglowej musi zostać bardzo dobry menedżer, znający się na branży. Taki, który będzie umiał skutecznie lokować na rynku wydobyty węgiel.

Największym problemem Kompanii Węglowej jest teraz nie wydobycie, ale sprzedaż węgla. I tę sprzedaż trzeba rozruszać. Żadnych nazwisk podawać nie będę. Ważne, by nowy prezes KW profesjonalnie zarządzał tą firmą. I nie bał się podejmować trudnych rozmów z rządem w celu poprawy sytuacji Kompanii Węglowej.

Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki:
Nie rozumiem, dlaczego nie jest powoływany nowy zarząd Kompanii Węglowej. W obecnej, trudnej sytuacji spółki, ten nowy zarząd powinien być już powołany. Opieranie się na koordynatorze prac zarządu nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem.

Cenię wysoko Marka Uszko, wiceprezesa KW ds. produkcji i koordynatora prac zarządu spółki. Ma on wiedzę i doświadczenie. Jednak obecnie mamy do czynienia ze stanem prowizorki.

Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki:
Po pierwsze nowym prezesem Kompanii Węglowej nie powinien zostać nikt z dotychczasowego zarządu.

Po drugie, musi to być człowiek o samodzielnych kompetencjach zawodowych. Kandydat ten musi też być akceptowalny przez aktualny układ polityczny, żeby nie spotykał się z kontestacją jego działań dla samej zasady.

Musi to być wreszcie człowiek, który jeszcze przed powołaniem potrafił będzie przedstawić ministrowi gospodarki swój klarowny pomysł na dalsze funkcjonowanie Kompanii. No i oczywiście musi on mieć doświadczenie w kierowaniu kopalnią. Tak, by nie bał się ludzi.

Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce:
Nie będę wskazywał teraz, kto powinien zostać nowym prezesem Kompanii Węglowej. Z całą pewnością jednym z warunków powinna być chęć prowadzenia dialogu, chęć rozmawiania ze stroną społeczną. Powinna to być osoba koncyliacyjna, potrafiąca wysłuchać argumentów drugiej strony. W ramach konkursu powinna ta kwestia być wzięta pod uwagę. Jeżeli bowiem ktoś będzie lekceważył stronę społeczną i jej postulaty, to nie zdoła przeprowadzić Kompanii przez trudny czas. 

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.