Krzysztof Sędzikowski odwołany ze stanowiska prezesa Kompanii Węglowej

0 0
Krzysztof Sędzikowski odwołany ze stanowiska prezesa Kompanii Węglowej
Krzysztof Sędzikowski (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

W środę 24 lutego 2016 r. rada nadzorcza Kompanii Węglowej odwołała ze stanowiska prezesa spółki Krzysztofa Sędzikowskiego. Jednocześnie na okres trzech miesięcy obowiązki prezesa spółki przejął członek rady nadzorczej Tomasz Rogala - poinformowało Ministerstwo Energii.

Tomasz Rogala jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Wcześniej pełnił również funkcję wiceprezesa i członka zarządu Kompanii Węglowej.

Prace przygotowawcze do powołania Polskiej Grupy Górniczej idą zgodnie z przyjętym harmonogramem. Pełniący obowiązki prezesa Tomasz Rogala zadeklarował, że będzie kontynuował dialog ze stroną społeczną, a także uczestniczył w pozyskiwaniu inwestorów do nowej spółki, która powstanie w maju.

W środę (24 lutego) miało dojść do spotkania związkowców z Kompanii z zarządem spółki i ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, jednak w południe spotkanie odwołano bez podania przyczyn.

Krzysztof Sędzikowski kierował Kompanią Węglową od grudnia 2014 roku. Ma za sobą ponad 20-letnią bogatą karierą zawodową. W latach 1993-95 był prezesem KGHM, potem szefował firmie zarządzającej NFI Hetman, w latach 1999-2003 był prezesem Pfleiderer Grajewo, następnie przez rok Frantschach/Mondi Świecie. W latach 2005-2006 związał się z Romanem Karkosikiem szefując takim spółkom jak Boryszew i Impexmetal. Przeprowadził tam proces restrukturyzacji grupy kilkunastu spółek z branży przetwórstwa chemicznego i metali nieżelaznych w tym trzech spółek notowanych na giełdzie. Wreszcie od 2006 roku zasiadał w zarządzie CTL Logistics, w latach 2008-10 był prezesem tej firmy wyprowadzając ją na pozycję największego niezależnego przewoźnika towarowego.

Doradzał też zarządowi JSW i LOT Maintenance Service. W pierwszym przypadku przygotowywał m.in. debiut spółki, w drugim plany restrukturyzacji firmy.

Od 19 lutego br. Krzysztof Sędzikowski zasiada w radzie nadzorczej spółki Pfleiderer Grajewo.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.