wnp.pl

Krzysztof Kilian i Małgorzata Dec-Kruczkowska w radzie nadzorczej PKO BP

0 0
Krzysztof Kilian i Małgorzata Dec-Kruczkowska w radzie nadzorczej PKO BP
Krzysztof Kilian, Fot. Piotr Waniorek

Krzysztof Kilian i Małgorzata Dec-Kruczkowska będą nowymi członkami rady nadzorczej PKO BP - zdecydowało walne zgromadzenia akcjonariuszy.

Nowi członkowie rady nadzorczej znają się ze swojej pracy w PGE - Krzysztof Kilian był tam do listopada 2013 roku prezesem, Małgorzata Dec-Kruczkowska do lutego 2014 r. szefową rady nadzorczej.

Krzysztof Kilian był na początku lat 90. jednym z założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego, a w rządzie Hanny Suchockiej był ministrem łączności. Potem był m.in. doradcą prezesa Banku handlowego i Softbanku. Zasiadał w radach nadzorczych - kilkanaście lat temu także PKO BP.

W maju 2008 został wiceprezesem Polkomtela, która to funkcje pełnił do grudnia 2011. W 2012 roku został prezesem PGE. Uchodził za jednego z najbardziej zaufanych ludzi premiera Donalda Tuska, ale z PGE odchodził w atmosferze sporów o sens budowy elektrowni Opole. Obecnie z rekomendacji PKO TFI zasiada również w radzie nadzorczej CD Projekt.

Małgorzata Dec-Kruczkowska to dyrektor departamentu analiz w resorcie skarbu państwa. W swojej karierze pełniła obowiązki Prezesa Ruch i zasiadała i przewodniczyła wielu radom nadzorczym spółek skarbu państwa - m.in. PGE, Ruch, Nafta Polska, Huta Pokój. Obecnie stoi na czele rady nadzorczej Kompanii Węglowej.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.