Krzysztof Kapis zastępcą prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

0 0
Krzysztof Kapis zastępcą prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Krzysztof Kapis został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) - poinformowało ministerstwo transportu. Kapisowi zostały powierzone obowiązki prezesa Agencji, do czasu powołania nowego.

Jak poinformował resort, minister transportu Sławomir Nowak odwołał ze stanowiska Zastępcy Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Macieja Rodaka.

Obecnie PAŻP nie ma prezesa. Pod koniec kwietnia premier Donald Tusk na wniosek Nowaka odwołał Krzysztofa Banaszka, który piastował to stanowisko od 2008 r. Jako powód odwołania Banaszka podano "nieprawidłową realizację zadania polegającego na opracowaniu planu rocznego PAŻP na 2012 r."

W ogłoszonym w połowie maja konkursie nie wyłoniono nowego prezesa, na początku lipca ogłoszono kolejny konkurs. Kandydaci, którzy ubiegają się o stanowisko prezesa, muszą m.in. mieć wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy - w tym co najmniej trzyletni na stanowiskach kierowniczych związanych z lotnictwem cywilnym, znać biegle co najmniej język angielski. Kandydaci mogą składać oferty do 8 sierpnia br.

Krzysztof Kapis jest z wykształcenia prawnikiem. Przez ostatnie trzy lata był dyrektorem departamentu lotnictwa w ministerstwie transportu. W 2006 r. był prezesem Polskich Linii Lotniczych, a wcześniej, w latach 2003 - 2006, był wiceprezesem ds. ekonomiczno-prawnych, a następnie prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.