Krzysztof Kapis zastępcą prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Krzysztof Kapis został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) - poinformowało ministerstwo transportu. Kapisowi zostały powierzone obowiązki prezesa Agencji, do czasu powołania nowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krzysztof Kapis zastępcą prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

31 lip 2013 14:05


Jak poinformował resort, minister transportu Sławomir Nowak odwołał ze stanowiska Zastępcy Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Macieja Rodaka.

Obecnie PAŻP nie ma prezesa. Pod koniec kwietnia premier Donald Tusk na wniosek Nowaka odwołał Krzysztofa Banaszka, który piastował to stanowisko od 2008 r. Jako powód odwołania Banaszka podano "nieprawidłową realizację zadania polegającego na opracowaniu planu rocznego PAŻP na 2012 r."

W ogłoszonym w połowie maja konkursie nie wyłoniono nowego prezesa, na początku lipca ogłoszono kolejny konkurs. Kandydaci, którzy ubiegają się o stanowisko prezesa, muszą m.in. mieć wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy - w tym co najmniej trzyletni na stanowiskach kierowniczych związanych z lotnictwem cywilnym, znać biegle co najmniej język angielski. Kandydaci mogą składać oferty do 8 sierpnia br.

Krzysztof Kapis jest z wykształcenia prawnikiem. Przez ostatnie trzy lata był dyrektorem departamentu lotnictwa w ministerstwie transportu. W 2006 r. był prezesem Polskich Linii Lotniczych, a wcześniej, w latach 2003 - 2006, był wiceprezesem ds. ekonomiczno-prawnych, a następnie prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.